Jak przygotować dom na przyjęcie kota?

, MAGAZYN, Wiadomości, 22.01.2020 11:00, MATERIAŁ PARTNERA
Zanim przyjmiemy kota pod dach swojego domu, należy podjąć szereg działań w celu przystosowania mieszkania do obecności czworonoga. Wprawdzie kot to niekłopotliwe zwierzę, nie wymaga wyprowadzania na dwór, samo dba o swoją higienę, trzeba jednak zadbać o jego bezpieczeństwo.
Jak przygotować dom na przyjęcie kota?

Koniecznie należy zabezpieczyć okna i balkony, by zwierzę nie wypadło lub nie wyskoczyło. Trzeba usunąć wszelkie toksyczne rośliny, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu kota. Inne rośliny też nie powinny znajdować się w zasięgu wzroku kota, by zwierzę nie bawiło się nimi, nie przewróciło i nie wysypało ziemi.

Z kociego zasięgu należy też usunąć ostre przedmioty oraz szklane wazony, figurki i cenne pamiątki, które ulegną zniszczeniu, gdy spadną. Trzeba też schować leki i wszelkie chemiczne detergenty.

Wyprawka dla kota

Należy skompletować wyprawkę dla kota. Niezbędnym jej elementem jest kuweta dla kota - atrkacyjna oferta w sklepie Zwierzakowo.pl . Do wyboru mamy kuwety otwarte i zamknięte, kuweta zamknięta zapewni zwierzęciu intymność podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych.

Duże znaczenie ma też dobór żwirku. Przy jego wyborze należy kierować się nie tylko ceną, ale też zdolnościami absorpcyjnymi oraz niwelowaniem zapachów. Żwirek musi też zostać zaakceptowany przez użytkownika.

Kolejnymi elementami wyprawki dla kota są miski na karmę i na wodę. Jeżeli nasz pupil jada zarówno karmę mokrą, jak i karmę suchą, należy podawać ją w osobnych miskach. Wielkość misek powinna być dostosowana do wielkości zwierzęcia. Najlepiej sprawdzą się miseczki metalowe lub ceramiczne. Są najbardziej odporne na zniszczenia i najłatwiej utrzymać je w czystości.

Koty lubią skakać wdrapywać się na meble, ostrzyć pazury, aby więc nie wykorzystywały do tego mebli, trzeba postarać się o drapak. Wybór drapaków jest szeroki, można wybrać modele proste w postaci deski, drapaki z drabinkami do wspinania, drapaki z hamakiem, z platformami do leżenia, itp.

Niezbędnym elementem wyprawki jest też legowisko dla kota, choć koty to zwierzęta, które często same wybierają sobie miejsce do spania. Potrzebny jest też transporter dla kota. Koty uwielbiają się bawić. W wyprawce powinny znaleźć się też zabawki.

Jeżeli adoptujemy małego kotka, należy pamiętać, że małe zwierzęta są jak dzieci. Wszystko je ciekawi, trzeba więc sprawdzić wszystkie pomieszczenia, czy za naszym pupilem nie czyhają jakieś niebezpieczeństwa. Należy zabezpieczyć wszelkie kable, małe elementy, które zwierzę może połknąć.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy