reklama
reklama

Jak niedrogo produkować energię z Orange Energia?

MAGAZYN, Wiadomości, 12.05.2023 12:45, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Szybko rosnące ceny prądu sprawiają, że wiele osób szuka sposobów na to, by obniżyć swoje rachunki za energię. Poszukiwania nabierają tempa po uświadomieniu sobie, że limity zużycia energii, po których przekroczeniu, zgodnie z założeniami ustawy o zamrożeniu cen energii, cena jest jeszcze wyższa, są stosunkowo niskie. Kluczem do obniżenia kosztów cen energii jest produkcja własnej zielonej energii z fotowoltaiki. Aby inwestycja w nią była opłacalna, potrzeba dwóch elementów. Sprawdź jakich!
Jak niedrogo produkować energię z Orange Energia?

Odkąd w 2022 r. ceny prądu zaczęły drastycznie rosnąć, w internecie można znaleźć liczne artykuły z podpowiedziami, jak ograniczyć zużycie energii, a tym samym obniżyć rachunki. Niektóre pomysły są jak najbardziej zasadne i warto je wdrożyć, jak np. gasić światło w pomieszczeniach, gdzie nikogo nie ma albo wyłączać ogrzewanie, gdy są otwarte okna. Inne mogą znacznie komplikować życie i zniechęcać do energooszczędnych wyborów jak rada, aby gotować dużo wody naraz i nadmiar przelewać do termosu.

Aby oszczędności na prądzie były faktycznie odczuwalne, a przede wszystkim długoterminowe, warto pójść krok dalej. Instalacja fotowoltaiczna pozwala samodzielnie produkować energię z odnawialnych źródeł. Nie powinno dziwić, że obecnie w całej Europie mamy boom na fotowoltaikę.

Orange Energia. Po pierwsze: najlepszy sprzęt

Rozważając zakup instalacji fotowoltaicznej, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to się opłaca. Koszt początkowy wydaje się wysoki, a jeśli w kolejnych latach potrzebne będą naprawy lub wymiana części, opłacalność inwestycji automatycznie spadnie. Zacznijmy więc od tego, że na zakup i montaż mikroinstalacji można otrzymać atrakcyjne dofinansowanie. 22 kwietnia 2023 r. została uruchomiona kolejna edycja programu Mój Prąd, która poza instalacją fotowoltaiczną, pozwala również na dofinansowanie m.in. zakupu i montażu pompy ciepła. Mój Prąd 5.0 przewiduje aż do 7 tys. zł na instalację fotowoltaiczną, a z dofinansowania mogą skorzystać również osoby, które były już beneficjentami poprzednich edycji programu. Maksymalna kwota dofinansowania jakie można uzyskać dla instalacji fotowoltaicznej połączonej m.in. z zakupem magazynu energii i pompy ciepła to nawet 58 tys. zł.

W kwestii żywotności komponentów, zasada jest ta sama jak w przypadku każdego innego sprzętu: renomowany producent, najwyższej jakości części oraz wykwalifikowana ekipa, która profesjonalnie zamontuje instalację, to sposób na zminimalizowanie ryzyka awarii. Zestawy fotowoltaiczne, zajmujące wysokie miejsca w rankingach jakości, które przy zakupie kosztują więcej, finalnie mogą okazać się tańsze, bo czas ich użytkowania oraz wydajność będą nawet kilkakrotnie dłuższe niż tanich zamienników niewiadomego pochodzenia. Wybierając Orange Energia, klient otrzymuje gwarancję jakości paneli i falowników, które pochodzą od renomowanych dostawców. Dodatkowo w wyborze optymalnego zestawu pomaga doradca, który analizuje możliwości techniczne i wymagania konkretnej instalacji.

Po drugie: atrakcyjne rozliczenie Orange Energia Net-billing 1:1

Niezawodny sprzęt, który nie generuje dodatkowych kosztów w trakcie użytkowania to jedno. Ale równie ważny jest wybór sprzedawcy energii elektrycznej, na którego ofercie nie stracimy. To, co wyróżnia ofertę Orange Energia to oferta bilansowania 1:1. Co to oznacza w praktyce?

Według standardowego modelu rozliczeń, oferowanego przez sprzedawców z urzędu, gdy w słoneczne dni instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd, który nie zostaje wykorzystany na bieżące potrzeby, jest on oddany do sieci, za co klient otrzymuje zapłatę zgodną z cennikiem Towarowej Giełdy Energii. W nocy oraz zimą, gdy ilość energii słonecznej jest mała, prosument (czyli wytwórca i jednocześnie odbiorca energii) pobiera prąd z sieci. Zgodnie z nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii z dnia 29 października 2021 roku, jeśli jego mikroinstalacja fotowoltaiczna została uruchomiona po 31 marca 2022 roku, powinien za pobieraną energię zapłacić taką samą cenę jak inni odbiorcy. Może to oznaczać, że będzie zmuszony sprzedać nadwyżkę taniej niż później ją odkupi.

W ofercie Orange Energia Net-billing 1:1, klient otrzymuje gwarancję że energia oddawana do sieci i pobierana rozliczona zostanie po tej samej stawce. Oznacza to, że do prosumenta wraca 100 proc. wartości wyprodukowanej energii.

Czemu warto produkować prąd z Orange Energia?

Obecnie Orange Energia jest największym w Polsce niezależnym sprzedawcą energii. Z jego usług korzysta ponad 120 tys. klientów, a w zasięgu oferty Orange Energia jest ponad 97 proc. gospodarstw domowych w kraju. Firma debiutowała na rynku energetycznym niemal 10 lat temu. W tym czasie zdobyła duże doświadczenie i wiedzę o tym czego potrzebują klienci. Dzięki temu może zaoferować klientom m.in.:

- gwarancję stałych opłat miesięcznych przez cały okres trwania umowy, czyli przez 48 miesięcy;

  • ważność Magazynu Energii oddanej przez 48 miesięcy (standardowo czas ten wynosi 12 miesięcy) oraz możliwość odebrania energii z sieci o dowolnej porze doby;
  • usługi 9 specjalistów w pakiecie (w ramach Assistance można korzystać z pomocy elektryka, hydraulika, ślusarza, szklarza, dekarza, technika urządzeń grzewczych i gazowych oraz serwisanta AGD, RTV i PC; 5 razy w roku w kwocie naprawy do 1 500 zł, w tym części zamienne w cenie).
  • dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o przyznanie środków z programu Mój Prąd 5.0..

Więcej informacji o ofercie Orange Energia można znaleźć tutaj: https://www.orange.pl/view/energia.- artykuł sponsorowany -reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy