Jak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego w czasie epidemii?

, MAGAZYN, Wiadomości, 18.06.2020 18:30, PG
Uroczysta gala i oficjalne pożegnanie roku szkolnego? O nie, o tym mogą zapomnieć uczniowie i nauczyciele. Jak zatem to wszystko będzie wyglądało?
Jak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego w czasie epidemii?

Zakończenie roku szkolnego zaplanowano na 26 czerwca. W większości szkół w naszym regionie odbieranie świadectw odbędzie się indywidualnie lub na świeżym powietrzu.

I tak w szkole w Sułkowicach – Bolęcinie w czwartek (25.06.) o godz. 9:00 rano doprawiona zostanie msza święta a w piątek (26.06.) o godz. 8:00 odbędzie się oficjalne zakończenie roku szkolnego ze wszystkimi uczniami, nauczycielami i chętnymi rodzicami w systemie zdalnym. Następnie od godz. 9:00 co pół godziny każda klasa będzie odbierała świadectwa i nagrody od swoich wychowawców. Uczniowie w maseczkach i zachowanym odstępem będą indywidualnie podchodzić do nauczycieli.

Klasy od I do IV spotkają się przed szkołą a klasy od V do VIII za szkołą, co przekazał nam dyrektor Zbigniew Grabowski. Uczniowie nie będą wchodzić do szkoły.

Natomiast w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie, która liczy aż 600 uczniów, jak przekazuje nam dyrektor placówki Elżbieta Zborowska, poszczególne klasy będą przychodzić od godz. 08:00 na ustalone godziny w różnych miejscach w szkole.

Jeśli rodzice będą sobie tego życzyć, świadectwo będzie mogło być wysłane drogą elektroniczną a papierowa wersja odebrana w późniejszym terminie. To jest propozycja szkoły, którą ma zatwierdzić jeszcze Rada Rodziców.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy