reklama

INTERAKTYWNE CENTRUM PSZCZELARSTWA APILANDIA już czynne!

, MAGAZYN, Wiadomości, 05.10.2018 12:10,
Tutaj dzieci poznają świat pszczół dzięki nowoczesnym technologiom i świetnie się bawią dzięki interaktywnym instalacjom.
INTERAKTYWNE CENTRUM PSZCZELARSTWA APILANDIA już czynne!
APILANDIA
Interaktywna wystawa to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promowany jest temat pszczół i tajniki ich życia. Do Interaktywnego Centrum przybywają wycieczki z całej Polski - są to głównie grupy szkolne, wyjazdy kolonijne, grupy turystyczne z pobliskich Papieskich Wadowic, a także seniorzy aktywnie spędzający czas; miejsce odwiedzane jest przez całe rodziny. W APILANDII niesamowity sposób udało się połączyć ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację.

„Pokażemy wam, że nowoczesna technologia pszczelarska i dbanie o życie pszczół idą ze sobą w parze; z bliska przyjrzymy się wspólnie urządzeniom pszczelarskim i zwyczajom pszczół. Nasza ekspozycja prezentowana jest za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Przyjeżdżający bardzo często łączą zwiedzanie APILANDII z dodatkowymi regionalnymi atrakcjami – zwiedzają m. in. Wadowice, tym samym każda wycieczka szkolna planuje sobie cały dzień wyjazdowy.

W APILANDII ok. 3 godzin to zwiedzanie ekspozycji, miodowe warsztaty, pamiątkowe zdjęcia z naszym historycznym CITROENEM HY - następnie wycieczki wyruszają do Wadowic lub bardzo często zwiedzają Wadowice, APILANDIĘ zostawiając na deser. smile

Dla dorosłych cała wiedza o pszczołach, pszczelarstwie, technologii itp. przekazana przez przewodnika oraz interaktywne dotykowe monitory i całą ekspozycję jest czymś naprawdę doniosłym – dorośli są pod dużym wrażeniem edukacyjnym APILANDII. Odwiedzają nas również grupy seniorów z Uniwersytetu III wieku, którzy chcą aktywnie wykorzystać czas edukacyjny" - zachęcają twórcy Centrum.WARSZTATY
W APILANDII realizowane są profesjonalne warsztaty pszczelarskie m. in. wykonywania świec z wosku pszczelego, degustacje różnych rodzajów miodów i produktów pszczelich. Do wyboru są konkretne tematyki warsztatów dostosowane do grup wiekowych:

a) Proponowane zajęcia dla grup przedszkolnych, klas 1-3, 4-6 i gimnazjum klasa 7,8:
- Słodki świat miodu - degustacja miodów naturalnych przy pomocy interaktywnego koła. Poznanie właściwości prozdrowotnych miodów i produktów pszczelich.
- Magia świec z wosku - własnoręczne wykonywanie świecy z wosku pszczelego, która pozostaje na pamiątkę w rękach uczestnika. Poznanie właściwości palenia w domu świec z wosku.
- Pyłek kwiatowy jako pszczeli dar natury - prezentacja narzędzia pszczelarskiego do pozyskiwania z ula pyłku kwiatowego.
- Jestem pszczelarzem - kompletowanie różnych typów uli, składanie ramek oraz wtapianie węzy pszczelej.
- Spacer wśród pszczół - zwiedzanie pasieki z kapeluszach pszczelarskich oraz miejsce na pamiątkowe zdjęcie z wycieczki.

b) Proponowane zajęcia dla grup dorosłych i seniorów
- Miód w kosmetykach - zabieg pielęgnacyjny przy użyciu kosmetyków z miodem. Prezentacja kosmetyków Honey Therapy. Indywidualny dobór kosmetyków do twarzy i ciała.KAWIARNIA I SKLEP
Na terenie Centrum Interaktywnego APILANDIA znajduje się kawiarnia oraz sklep z pamiątkami, gdzie można znaleźć ciekawe gadżety i zabawki pszczelarskie. Zapewniamy, że każdy zwiedzający znajdzie coś dla siebie. W ofercie posiadamy m. in. kilka rodzajów miodów np.: wielokwiatowy, lipowy, gryczany – jako antyoksydant, a także czekomiód – czekoladowy mix miodowy uwielbiany przez dzieci, czy też miody z bakaliami. Po zakończonym zwiedzaniu można również zaopatrzyć się w słodycze miodowe m. in. czekolady, batony, krówki, lizaki oraz przepyszne praliny. Doskonałym upominkiem po wizycie w APILANDII mogą być naturalne kosmetyki miodowe, a także świece z wosku pszczelego. Dla wszystkich planujących rozwijanie pszczelego hobby posiadamy szeroki asortyment dla początkujących (i profesjonalnych) pszczelarzy.

PASIEKA HODOWLANA
Na terenie APILANDII znajduje się pasieka edukacyjna, która udostępniana jest w ramach realizowanych warsztatów. Pasieka wyposażona jest w plansze edukacyjne uzupełniające merytorycznie tematy warsztatów oraz standardowego zwiedzania APILANDII (zwiedzanie pasieki pod okiem instruktora). Pasieka składa się z 50 uli. W każdym ulu w okresie letnim znajduje się ok. 75 tysięcy pszczół, natomiast jesienią i zimą ok. 25 tysięcy. Ule zamieszkuje rasa pszczół Krainka Viktoria (Apis mellifera carnica Victoria). Główne zalety tej rasy pszczół to łagodność i pracowitość, dodatkowe jej atuty to odporność na choroby, a także bardzo dobrze rozwinięty zmysł orientacji.


CZAS TRWANIA:

- zwiedzanie APILANDII to ok. 1 – 1,5 godziny, w zależności od aktywności dzieci i dorosłych :)

- realizacja warsztatów to około 1,5 godziny

Więcej informacji:

www.centrum-apilandia.pl

www.facebook.com/centrumapilandiaCENNIK BILETÓW:

Grupowy - 12,00 zł (powyżej 10 osób)

Ulgowy - 15,00 zł

Normalny - 17,00 zł

Zwiedzanie + warsztaty - 25,00 zł (grupy powyżej 15 osób)

Rodzinny 2+1 - 39,00 zł

Rodzinny 2+2 - 51,00 zł

Rodzinny 2+3 - 63,00 zł

Rodzinny 2+4 - 75,00 zł

Rodzinny 2+5 - 87,00 złZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy