Inicjatywa mieszkanki Andrychowa. O co chodzi?

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.03.2018 08:01, NEWSY CZYTELNIKÓW
Założyciele Komitetu to osoby blisko związane z gminą Andrychów.
Inicjatywa mieszkanki Andrychowa. O co chodzi?

Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat, którego założycielką jest andrychowianka Patrycja Kołodziejczyk, ma na celu pomoc rodzinom, które są w podobnej sytuacji i które mają problemy z finansami, zakwaterowaniem, oraz nie wiedzą jak wrócić do normalnego życia. Patrycja samotnie wychowuje dwóch synów. U obu chłopców zdiagnozowano autyzm i zespół Aspergera.

Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat to organizacja o zasięgu lokalnym mający na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu a także innych chorób dotykających społeczeństwo w tym cywilizacyjnych. Podstawowym celem komitetu będzie pomoc rodzinom w różnych aspektach funkcjonowania z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu jak również w przypadku innych schorzeń możliwie pełna forma edukacji poprzez dostępne w obiegu publikacje naukowe oraz inne działania obejmujące bezpośredni kontakt osobami zainteresowanymi, wsparciem oraz pomocą w wyżej wymienionym zakresie.

Podstawową formą działania komitetu będzie wsparcie rodzin objętych autyzmem, prowadzenie różnych akcji społecznych skierowanych wobec rodziców borykających się z tym typem niepełnosprawności.

Dodatkową formą działania komitetu będzie prowadzenie różnego typu zbiórek publicznych, w tym celu Komitet Otwórzmy Drzwi Na Świat uzyskał odpowiednią zgodę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie tego typu akcji.

Powołując Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat chcieliśmy zaproponować wszystkim zainteresowanym nową, ciekawą formułę komunikacji integralnej miedzy rodzicami, opiekunami a także ośrodkami, które w swej specyfice zajmują się autyzmem. Mamy nadzieję, że strona komitetu umożliwi państwu możliwość wymiany doświadczeń, uzyskanie porad od specjalistów oraz możliwość bezpośredniego kontaktu osób mających kontakt z tego tylu niepełnosprawnością.

Dodatkowo Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat będzie poruszał wiele aspektów funkcjonowania i integracji społecznej wśród dzieci autystycznych. W założeniu będą prowadzone różnego typu działania i porady dla rodzin zdrowych dzieci, które mają kontakt z rówieśnikami ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera .

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami komitetu pod adresem email: [email protected] oraz do polubienia naszej strony na portalu społecznościowym facebook.

Założyciele Komitetu to osoby blisko związane z Gminą Andrychów działające w różnych aspektach życia publicznego i społecznego na terenie powiatu Wadowickiego. To również doświadczeni organizatorzy różnych akcji charytatywnych a także osoby, których bezpośrednio dotyczy spektrum autyzmu lub inne rodzaje niepełnosprawności.

To także rodzice dzieci autystycznych, którzy postanowili spróbować wziąć sprawy w swoje ręce i odejść od staro typów, z jakimi zderzają się w życiu codziennym w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi a także w relacjach miedzy rodzicami i placówkami, które mają na celu rehabilitację oraz uspołecznienie dzieci autystycznych. Komitet a później Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat to nowa i odważna propozycja dla wszystkich, którzy chcą w pewnym sensie bardziej zintensyfikować działania i wymienić własne doświadczenia w temacie autyzmu. Dodatkowo na mapie powiatu powstaje nowa inicjatywa społeczna. To chyba dobra wiadomość dla mieszkańców z terenu gminy Andrychów a także z całego powiatu wadowickiego, z uwagi na ilość potrzeb oraz jakość prowadzenia zajęć przez funkcjonujące już placówki.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy