reklama

Ile czeka się w kolejce do lekarza specjalisty na NFZ?

, MAGAZYN, Wiadomości, 09.07.2019 16:25, PG
Pierwszy termin do dentysty w Andrychowie to: pierwszy kwartał 2020 roku.
Ile czeka się w kolejce do lekarza specjalisty na NFZ?

Po nieustannych telefonach od naszych Czytelników postanowiliśmy sprawdzić, ile czeka się w kolejce na wizytę do lekarza specjalisty w ramach NFZ, w naszym regionie. W ciągu ostatnich dni wykonaliśmy kilkadziesiąt telefonów do różnych poradni w regionie. Na początek informacja jest taka, że do poradni specjalistycznych ciężko jest się dodzwonić. Trzeba próbować kilka, a nawet kilkanaście razy, żeby ktoś odebrał.

I tak na wizytę do dermatologa w NZOZ Medican w Andrychowie czy okulisty w Inter Oko na placu Mickiewicza Andrychowie trzeba poczekać do listopada tego roku. Z kolei do neurologa w NZOZ Medican można dostać się już w październiku.

Lekarze rodzinni często wypisują skierowania do poradni onkologicznej. Do tej w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku - Białej nie udało się nam dodzwonić, mimo kilkudziesięciu prób, w ciągu kilku dni.

Czas oczekiwania na tomografię komputerową w pracowni przy powiatowym szpitalu w Wadowicach to około 2,3 miesięcy. Pierwszy termin na rezonans magnetyczny w Suchej Beskidzkiej to luty 2020 roku ale to samo badanie można wykonać w Bielsku – Białej w BCO jeszcze w październiku tego roku.

Najgorzej ma się kardiolog w Powiatowej Przychodni Specjalistycznej w Wadowicach, gdzie czas oczekiwania wynosi rok. Natomiast na leczenie zęba w poradni stomatologicznej w Andrychowie (NZOZ Medican) można się zapisać najwcześniej w pierwszym kwartale 2020 roku. Z tym, że pacjenci z bólem są przyjmowani od razu i kontynuują leczenie co 2, 3 miesiące. W wadowickiej przychodni przy ulicy Wojtyłów na fundusz przyjmą dopiero w październiku.

Jak widać rządowe starania o zmniejszenie kolejek do lekarzy specjalistów, tak hucznie zapowiadane podczas kampanii wyborczych, spełzły na niczym. Do specjalistów czeka się miesiącami, a nawet latami dlatego pacjenci bardzo często decydują się na opiekę prywatną.

foto: ilustracyjne

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 10.07.2019 16:07

[email protected] stomatolog NFZ leczy tak samo jak prywaciarz, z tą różnicą,ze prywaciarz kasuje za byle jakie gowno i to potrójnie niz NFZ.

cath, 09.07.2019 20:05

Pacjenci onkologiczni maja karty DILO czyli zupełnie inny tryb przyjęcia.Stomatolog na NF Z praktycznie mało co leczy wiec i tak zostaje leczenie prywatne.