reklama

Ikona Świętej Rodziny zbliża się do powiatu wadowickiego, następnie odwiedzi też oświęcimski

MAGAZYN, Wiadomości, 23.02.2022 15:45, eł

Podajemy, jakie parafie po kolei odwiedzi.

Ikona Świętej Rodziny zbliża się do powiatu wadowickiego, następnie odwiedzi też oświęcimski

W archidiecezji krakowskiej trwa peregrynacja ikony Świętej Rodziny. Jak pisaliśmy, obraz krążył już po niektórych parafiach powiatu suskiego, po czym opuścił go 29 stycznia. Teraz znów do niego powrócił, a za kilka dni pojawi się w wadowickim.

21 lutego ikona dotarła do parafii pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie. Z tej okazji przyjechał tam również biskup Janusz Mastalski, by przewodniczyć uroczystej mszy świętej. Na początku homilii, którą tam wygłosił, przypomniał słowa papieża Franciszka, który w liście do małżonków pisał, że rozpad relacji małżeńskiej jest źródłem wielu cierpień i należy szukać pomocy Jezusa, by rozwiązywać wszelkie konflikty. Biskup Janusz Mastalski stwierdził, że zebrani przybyli przed ikonę Świętej Rodziny, by prosić o Bożą pomoc i błogosławieństwo. Jak zaznaczył, z odczytanej Ewangelii należy przede wszystkim wziąć sobie do serca zdanie „Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy”.

- Zamiast załamywać ręce i przesadzanie się martwić, trzeba wziąć różaniec do ręki. Może trzeba usiąść i powiedzieć: „Panie, nie daję rady, jest mi tak ciężko, ale mi pomóż!” – powiedział biskup. - Niech peregrynacja ikony będzie okazją do refleksji nad swoim życiem, zastanowienia się nad tym, co dalej, jak dalej, z kim dalej. Jeśli macie swój rodzinny dom, to pamiętajcie, że trzeba o niego zadbać, bo nie ma nic piękniejszego jak powrót do domu, kiedy ktoś czeka i ktoś kocha.

Dzisiaj (23 lutego) ikona Świętej Rodziny przyjechała do parafii w Bieńkówce, a jutro powędruje do Tarnawy Dolnej. Następnie odwiedzi Krzeszów, Hucisko, Suchą Beskidzką, a wreszcie przekroczy granicę powiatu wadowickiego. 28 lutego obraz dotrze do parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Mucharzu. 1 marca pojedzie do kościoła św. Piotra Apostoła w Wadowicach, a następnego dnia przybędzie do Barwałdu Dolnego. Kolejne miejscowości na jej trasie to: Stryszów, Przytkowice, Kalwaria Zebrzydowska, Zakrzów i Skawinki. 8 marca ikona wróci do Wadowic, tym razem do parafii Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W kolejnych dniach będzie gościła w Choczni, wadowickim Klasztorze Karmelitów Bosych i Radoczy. Później zawita do powiatu oświęcimskiego. 12 marca pojawi się w Zatorze, zaś stamtąd podąży do Spytkowic, Przeciszowa i Ryczowa.


Foto: archidiecezja krakowska - zdjęcia z peregrynacji w Budzowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy