reklama

Grad nagród dla licealistów z Andrychowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 18.05.2018 10:35, NEWSY CZYTELNIKÓW
Po raz kolejny andrychowskie Liceum znalazło się w ścisłym gronie małopolskich szkół ponadgimnazjalnych.
Grad nagród dla licealistów z Andrychowa

Duma rozpierała wszystkich przedstawicieli andrychowskiego ogólniaka (z Dyrektorem Pawłem Mrzygłodem na czele), zasiadających w środowy (16.05) wieczór na widowni Teatru Groteska, kiedy konferansjer raz po raz czytał "uczeń/uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie" a na scenie nagrody odbierali kolejni uzdolnieni licealiści. Duma z ich różnorodnych talentów...Duma z imponującej ilości nagrodzonych (5 nagród i 5 wyróżnień!)...

Po raz kolejny andrychowskie Liceum znalazło się w ścisłym gronie małopolskich szkół ponadgimnazjalnych wyróżniających się pod względem aktywności artystycznej uczniów. Podczas uroczystej Gali kończącej XXXVIII Festiwal Artystyczny Młodzieży, która odbyła się 16 maja br. w Teatrze Groteska w Krakowie, aż dziesięcioro licealistów odebrało nagrody i wyróżnienia. II nagrodę w kategorii "fotografia" przyznano Patrykowi Pasternakowi, za cykl fotografii wyróżniono Weronikę Ścigę. W najliczniej reprezentowanej podczas festiwalu kategorii "wokal" II nagroda przypadła Annie Kuźmie, zaś wyróżnienia otrzymały: Maria Walczak oraz Katarzyna Strojny.

Wyróżniony za kreację aktorską w spektaklu "Sama słodycz" wystawianym podczas festiwalowego przeglądu teatralnego przez szkolną grupę "C'est la vie" został Aleksander Rupik (opiekun pani Iwona Kaczmarek). Wśród nagrodzonych młodych dziennikarzy podopieczni pani Katarzyny Przebindy-Niemczyk (najlepsi publicyści w powiecie- co pokazał niedawno rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs "O laur Peryskopu") zebrali wszystkie nagrody: Jan Banat otrzymał I nagrodę za felieton, Gabriela Gawlas II nagrodę za reportaż a Weronice Głowni przyznano III nagrodę również za reportaż. W kategorii poezja za niezwykle piękne i poruszające wiersze wyróżniono Aleksandrę Bester. W czasie finałowej Gali na scenie Teatru Groteska wybrzmiały przepięknie wokale licealistek: Anny Kuźmy oraz śpiewających w zespole "Ósme niebo" uczennic: Justyny Michalczyk i Iwony Szkiłądź (wywodząca się z Wieprza grupa cieszyła się, odbierając zasłużoną III nagrodę).

Ilość nagrodzonych licealistów i różnorodność ich talentów mówią same za siebie. Nie ma w naszym powiecie drugiej szkoły ponadgimnazjalnej, która aż tak kładłaby nacisk na wszechstronny rozwój swoich uczniów. Po raz kolejny ułamki punktu dzieliły andrychowskie Liceum od otrzymania Nagrody Małopolskiego Kuratora Oświaty za aktywność artystyczną uczniów i wysoki poziom prezentacji festiwalowych.

Gratulujemy także serdecznie licealistom z wadowickiego Liceum jednej nagrody i trzech wyróżnień. Zawsze miło spotkać na Gali w Grotesce swoich znajomych i wspólnie cieszyć się wysokim poziomem szkół naszego powiatu.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy