reklama

Gminny konkurs o patronie szkoły w "Dwójce" w Wieprzu

, MAGAZYN, Wiadomości, 25.06.2021 08:00, INFORMACJA PRASOWA
Gminny konkurs o patronie szkoły w

Czerwiec to generalnie trudny miesiąc w szkole dla nauczycieli i dla uczniów, już wszyscy z utęsknieniem wyczekują wakacji, ale są i tacy, którzy mimo końcówki roku szkolnego wykazują się wzmożoną aktywnością.

Tak właśnie było w ZS-P nr 2 w Wieprzu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ponieważ w tym roku minęła 40 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, a we wrześniu odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego, dlatego nauczyciele tej placówki : ks Marcin Bytomski , Ewa Gaweł oraz Aneta Dudek zorganizowali gminny konkurs dotyczący życia i działalności tego wybitnego Polaka. Udało się nawet zdobyć Honorowy Patronat Komitetu do spraw beatyfikacji w Warszawie, a także pozyskać cenne nagrody dla zwycięzców. Ku radości organizatorów wyzwanie podjęło aż 140 uczniów z pięciu szkół naszej gminy, a do etapu gminnego wyłoniono 36 uczestników.

Wszystkie prace, jakie dotarły na etap gminny, prezentowały wysoki poziom merytoryczny i estetyczny, dlatego wybór zwycięzców był niezwykle trudny.

kategoria I (kl. I-III - PORTRET K ARD. WYSZYŃSKIEGO

I miejsce – Hanna Jaszczołt

II miejsce – Liliana Targosz

III miejsce – Roksana Mączka

wyróżnienie – Adam Cieciak, Szymon Migdałek, Dominik Seremet


kategoria II (kl. IV-VI) -PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

I miejsce – Eliza Ślanda

II miejsce – Mateusz Płonka

III miejsce – Maksymilian Przybek

wyróżnienie – Magdalena Mokwa


kategoria III (kl. VII-VIII) PRACA LITERACKA

I miejsce – Zofia Ficek

II miejsce – Kinga Balon

III miejsce – Dominik Nowak

wyróżnienie – Łukasz Wilk

- Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za podjęty wysiłek i zaangażowanie. Życzymy Wam, byście – kierując się słowami naszego Patrona „Dzięki woli pracy człowiek szuka coraz to nowych terenów dla swego działania.” (kard. S. Wyszyński „Duch pracy ludzkiej”) – osiągali sukcesy we wszystkich podejmowanych przez siebie działaniach. Powodzenia! -

- mówi dyrektor szkoły mgr inż. Aleksandra Kamionka oraz organizatorzy konkursu.
INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy