reklama

Gdzie się podziała tabliczka z samolotu?

, MAGAZYN, Wiadomości, 28.05.2019 08:30, PG
Kto wie, w którym roku wyprodukowano andrychowski samolot? A kiedy został przywieziony do miasta? I kto go podarował mieszkańcom? To warto wiedzieć!
Gdzie się podziała tabliczka z samolotu?

Andrychowski Lim-2 to myśliwiec wyprodukowany w 1959 roku. Trafił do Andrychowa w 1976 roku przekazany przez Ludowe Lotnictwo Polskie mieszkańcom. W tamtym latach montażem zajęli pracownicy Andorii. Został on umiejscowiony na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej z Włókniarzy i stoi tam do tej pory. Samolot jest swoistym drogowskazem dla kierowców oraz miejscem spotkań młodych i zakochanych. W 2016 roku zabytkowy Lim-2 przeszedł kilkumiesięczną renowację krakowskim Muzeum Lotnictwa.

Jednak, jak zauważył jeden z mieszkańców, po remoncie z samolotu zniknęła tabliczka informująca o dacie jego powstania i całej historii z tym związanej. Pan Sławek odkrył to dopiero kiedy chciał pokazać swojemu synowi samolot i przeczytać na tabliczce informacje o dacie budowy.

Rzeczywiście jest to problem. Każdy zabytek czy pomnik powinien mieć swój opis, zwłaszcza dla informacji turystów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 28.05.2019 09:47

Za Chiny nie moge znaleźć związku MOSKiT z tabliczka na samolocie. Do kultury daleko do turystyki tez, ze sportem niewiele wspólnego ,moze ja taki niekumaty.

starymoher, 28.05.2019 09:01

no przecież to już zostało dawno wyjaśnione.Ten samolot to nie jet oryginalny LIM tylko ,,zlepiony" z 3 różnych samolotów.One wtedy były do siebie budową prawie identyczne.Ten samolot zastał zamontowany w Andrychowie jak WSW zostało wchłonięte do Zjednoczenia Przemysłu Lotniczego,robiła części do zbrojeniówki.

Turboplazmotron, 28.05.2019 08:45

Może pierwsze poważne zadanie dla Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Turystyki ?