reklama

Gdzie można wyjechać bez testu? Rozpoczyna się się sezon turystyczny

, MAGAZYN, Wiadomości, 23.04.2021 16:25, PG
Najpopularniejszymi kierunkami w tym roku są: Egipt, Turcja, Grecja, Tunezja i słynny Zanzibar. O tym jak podróżować w czasie pandemii rozmawiamy z Magdaleną Wandor, właścicielką biura turystycznego Marti Travel w Andrychowie.
Gdzie można wyjechać bez testu? Rozpoczyna się się sezon turystyczny

Wiele osób powoli zaczyna już planować wyjazdy na tegoroczne wakacje. Jak podróżować w czasie pandemii? Czy jest to w ogóle możliwe?

Obecnie podróżowanie po Europie wiąże się albo z wykazaniem negatywnego wyniku testu na covid-19, albo z kwarantanną. Unia Europejska zapowiada realizację paszportów szczepionkowych, które mają pozwolić podróżować osobom zaszczepionym, ozdrowieńcom lub tym z negatywnym wynikiem testu. Jak to wszystko będzie wyglądało z technicznego punktu widzenia?

O tym rozmawiamy z Magdaleną Wandor, właścicielką biura turystycznego Marti Travel w Andrychowie.

- Turystyka zaczęła żyć na nowo. Klienci mają już dość obostrzeń i siedzenia w domu. Po tym, co ostatnio nas wszystkich dotknęło, każdy marzy o wypoczynku. Większość klientów rezerwowało już wczasy początkiem stycznia, teraz zaczął się już ruch sezonowy, wiec mamy co robić w biurze. – mówi nam M. Wandor.

P.G. Czy rezerwacja urlopu jest teraz bezpieczna?

M. W. Mamy mnóstwo fajnych profitów, które pozwalają na bezpieczne rezerwacje ze zwrotem 100 % wpłat i to nie tylko w przypadku ewentualnego zachorowania na covid-19 czy wyniku pozytywnego testu, ale również zwykłych chorób, utraty pracy czy innych nagłych sytuacji losowych. Mamy ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, możliwości bezkosztowej zmiany terminu a nawet kierunku. Klienci mogą czuć się bezpiecznie rezerwując swój urlop.

P.G. Jakie kierunki są obecnie dostępne?

M.W. Obecnie wszystkie kierunki są dostępne. Jedynym warunkiem jest okazanie pozytywnego testu PCR, który proponujemy po dużych zniżkach a nawet gratis w przypadku Egiptu. Od maja oraz czerwca mamy mnóstwo nowych pozytywnych informacji, np. Grecja nie będzie wymagała testów od osób zaszczepionych dwoma dawkami (dla niezaszczepionych wjazd będzie możliwy tylko po wykonaniu testu). Z kolei Turcja od 1 czerwca całkowicie rezygnuje z testów. Albania, Chorwacja, Dominikana, Meksyk i Zaznibar to kierunki, które już od dawna przyjmują naszych klientów bez konieczności okazywania testów.

Pozostałe kierunki również są dostępne.

P.G. Czy widać zainteresowanie na rynku turystycznym? Jakie są najpopularniejsze kierunki?

M.G. Ostatni rok dał nam wszystkim nieźle popalić i tak jak turystyka jako pierwsza ucierpiała, tak na pewno ostatnia się odrodzi. Jednak cieszy nas to, że od pół roku mamy dużo większe zainteresowanie wyjazdami niż w zeszłym roku. Mamy mnóstwo pytań i dokonanych już rezerwacji, na które klienci nie mogą się doczekać. Najpopularniejszymi kierunkami w tym roku są: Egipt, Turcja, Grecja, Tunezja i nasz słynny Zanzibar.

P.G. Jak wygląda zwrot, jeśli ktoś zamówi wycieczkę na wakacje, a okaże się znowu będą zamknięte granice?

M.W. Proszę się nie martwić ewentualnym zamknięciem granic. Jeżeli jednak do tego dojdzie każdy touroperator (zgodnie z nowym rozporządzeniem) do 14 dni zwraca całość wpłaconych środków.

P.G. Dziękuję za rozmowę.

M.W. Dziękuję. Drodzy klienci zapraszamy serdecznie do naszego biura, granice są otwarte, hotele przygotowane, wszystkie wymogi sanitarne są przestrzegane w 100%.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy