reklama
reklama

Energylandia otwarta również zimą! Do tego całkiem nowa strefa i nowy rollercoaster

MAGAZYN, Wiadomości, 26.10.2019 18:30, PG
W sobotę (26.10.) w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze odbyła się konferencja prasowa dla dziennikarzy na zakończenie sezonu 2019. Właściciel Marek Goczał zaprezentował plany inwestycyjne na nowy sezon.
Energylandia otwarta również zimą! Do tego całkiem nowa strefa i nowy rollercoaster

W 2019 roku Energylandię odwiedziło 1 600 000 gości, w kolejnym sezonie Park oczekuje 2 000 000 gości. Dobra informacja jest taka, że kolejny sezon będzie trwał dłużej: od 4 kwietnia 2020 do 10 stycznia 2021.

W przyszłym sezonie otwarta zostanie też nowa strefa, szósta już strefa – Aqualatntis, w której znajdzie się nowa kolejka o nazwie Abyssus. Będzie to rollercoaster typu Shockwave. Wyjątkowość nowego rollecoastera będzie polegała na podwójnym wystrzale podczas jednego przejazdu. Jak to możliwe? Double Launchcoaster, bo tak brzmi nazwa modelu tej szalonej kolejki, rozpędza nas do 100 km/h z toru startowego, którym zastąpiono tradycyjny wyciąg na duże wysokości. To powoduje, że jedziesz kolejką nim zdążysz jeszcze o tym pomyśleć. Niewiarygodne? A jednak. Napęd wywoływany jest poprzez wystrzał elektromagnetyczny. W coasterze zastosowano jeszcze jedną innowację, która polega na dopędzeniu wagonika jeszcze raz w połowie trasy.

Abyssus osiąga prędkość 100 km/h. Kolejka będzie wynosić nas na nieco ponad 38 metrów wysokości po torze o długości 1316 m. Jednorazowo wagon kolejki zabierze 16 osób, ale to nie koniec atrakcji.

Aqualantis to kolejna część parku, która powstanie na obszarze 6 hektarów otaczając nowy rollercoaster Abyssus. Fabuła nowej części parku nawiązuje do starożytnego Atlantis. Mieszkańcy tej krainy żyli w dostatku i harmonii z morzem. Jednak miasto zalała wielka fala i królestwo przez wieki znajdowano się na dnie oceanu. Szczęśliwie ruiny zostały odnalezione przez dzielnych odkrywców, którzy zbudowali stację pomp, aby odzyskać stracone miasto. Nadeszła nasza kolej by wkroczyć do krany oceanów! Uliczki stylizowane na starożytne królestwo, ruiny, a wszystko to wykonane z najwyższą starannością. To niezwykła kraina fantasy. W Aqualantis na całe rodziny czekać będzie wiele atrakcji między innymi ekspedycja łodziami wśród tajemniczej laguny, pokazy Aquajump, czyli akrobatyczne skoki do wody z ogromnej wieży, a także nowy model kolejki Disco Coaster. Łasuchy z pewnością ucieszą się z wizyty w sali bankietowej dawnego Atlantis, które będzie pełnić teraz rolę restauracji.Nie zabraknie także sklepików i atrakcji dla najmłodszych.

Aqualantis otworzy nowy rozdział w budowie i tematyzacji kolejnych etapów Energylandii. Za projekt, oprawę wizualną i fabułę odpowiadać będzie studio Jora Vision. Firma od lat związana z branżą rozrywki na całym świecie projektująca takie park jak: Disneyland, Waliby, Europa Park oraz festiwal Tomorrowland.

Zimowa odsłona Energylandii będzie pełna świątecznej magii pachnącej piernikami. Wszystkie atrakcję będą działać standardowo, jednak by zapewnić prawdziwie zimowy klimat pojawi się wiele niespodzianek. Wśród zimowych zabaw znaleźć będzie można: lodowisko, skutery śnieżne, świąteczne warsztaty, wioskę Mikołaja oraz jarmark Bożonarodzeniowy.

Zaplanowano także odkładaną wcześniej budowę hotelu wraz z muzeum karpia a także całoroczny Aquapark.Tak będzie wyglądała nowa strefa Aqualatntis:
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 26.10.2019 19:05

Wszystko wskazuje ze nie zarabiaja na siebie nikt na zime nie otwiera takich parkow