reklama
reklama

Elektroniczny system kolejkowy w ośrodku zdrowia

MAGAZYN, Wiadomości, 08.11.2022 15:04, INFORMACJA PRASOWA
To jeden z pierwszych ośrodków regionie, który wprowadził takie rozwiązanie.
Elektroniczny system kolejkowy w ośrodku zdrowia
W Ośrodku Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej wprowadzony został zamontowany system biletowy.

Biletomat zlokalizowany przy laboratorium będzie miał na celu zlikwidowanie długiej kolejki i uporządkowanie organizacji przyjęcia pacjenta. Numerki do laboratorium będą drukowane od 7:00- 8:30, czyli tak jak obecne w godzinach przyjęcia pacjentów. Pacjent w czasie oczekiwania będzie mógł załatwić swoje sprawy na terenie Przychodni, lub wygodnie usiąść i poczekać na wezwanie swojego numerka bez konieczności stania w długiej kolejce


- Wprowadzi to sprawniejszą organizację podczas pobytu pacjentów w placówce. Pacjenci będą proszeni do gabinetów poprzez wyświetlenie numeru nad gabinetem i na monitorach zawieszonych w poczekalniach oraz dodatkowo przez informację głosową. Takie rozwiązania ułatwią funkcjonowanie pacjentom z dysfunkcją słuchu oraz wzroku - przekonuje Tomasz Baluś z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zainstalowane biletomaty będą służyły do pobrania biletu do rejestracji, lub potwierdzenia umówionej wizyty i zostaną uruchomione w listopadzie.

Przy wcześniejszej rejestracji, np. do okulisty, dermatologa, laryngologa pacjent, przy wyznaczeniu dnia i godziny wizyty otrzyma kod. W dniu wizyty po wprowadzeniu kodu do biletomatu nastąpi wydrukowanie biletu z pełnymi informacjami (numer, lekarz, oczekiwany czas) i przekierowanie pacjenta pod konkretny gabinet. Pacjent zostanie poproszony do gabinetu przez wyświetlenie swojego numeru nad gabinetem oraz komunikat głosowy. Planujemy uruchomienie systemu kolejkowego już w listopadzie. Będziemy wspierać pacjentów niezaznajomionych z funkcjonowaniem systemu kolejkowego.

źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy