reklama
reklama

Dziewczyna z powiatu wadowickiego w finale Miss Beskidów 2023!

MAGAZYN, Wiadomości, 08.05.2023 19:35, eł

Marta Momot jest modelką, ale też artystką – gra na klarnecie i śpiewa.

Dziewczyna z powiatu wadowickiego w finale Miss Beskidów 2023!

Już niebawem, bo 27 maja w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej odbędzie się finałowa gala tegorocznych konkursów Miss i Mister Beskidów. Wystąpi w nim reprezentantka powiatu wadowickiego, Marta Momot z Radoczy. To piękna dziewczyna z wieloma talentami.

Niedawno pisaliśmy o finalistce Miss Beskidów Nastolatek Joannie Wali ze Skawicy, która jeszcze przed galą finałową zdobyła jeden z tytułów możliwych do wywalczenia w tym konkursie. Zebrała najwięcej lajków i serduszek w głosowaniu internetowym. Dzięki temu została Miss Beskidów Nastolatek Social Media. 27 maja Joasia będzie rywalizowała również o inne tytuły z dziewięcioma innymi dziewczętami. Odbędzie się wtedy jubileuszowa gala z okazji 35-lecia konkursów Miss i Mister Beskidów, w ramach której zaplanowano także finał tegorocznych wyborów najpiękniejszych.

O koronę pełnoletniej Miss Beskidów również będzie walczyło dziesięć uczestniczek. Wśród nich eteryczna Marta Momot, modelka z agencji modelingu Grabowska Models. W ubiegłym roku ta piękność z Radoczy została finalistką prestiżowego konkursu Foto Models Poland 2022, który odbył się w Turcji. Ale uroda i wysoki wzrost nie są bynajmniej jedynymi atutami dziewiętnastoletniej Marty.

Dziewczyna ma też rozliczne talenty. Między innymi jeździ konno, pływa, śpiewa i zajmuje się charakteryzacjami. Ponadto od 12 lat gra na klarnecie, a obecnie sama uczy tej sztuki innych. Działa w dwóch orkiestrach dętych - w Zatorze i Oświęcimiu. Jest uczennicą szóstej klasy w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Wadowicach. W czerwcu zagra swój koncert dyplomowy. Później planuje studia na Akademii Muzycznej. Chciałaby się dostać na wydział instrumentalny, gdzie - oczywiście – jako specjalność wybrałaby grę na klarnecie.

Przez prawie 6 lat Marta śpiewała w chórze szkoły muzycznej - najpierw jako alt, a następnie sopran. Ponadto od niespełna roku występuje z Zespołem Pieśni i Tańca w Wadowicach. Swoją przyszłość wiąże głównie z muzyką, ale ponieważ interesuje ją świat mody oraz kosmetologia, pragnie rozwijać się również w tych dziedzinach.


Foto: Grabowska Models

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

roczynianin82, 12.05.2023 07:40

Koniczynka weź pierwsze powiększ zdjęcie a potem oceniaj po 2 jak jesteś nastolatkiem lub nastolatką to trzeba było się zgłosi do konkursu miss i mistera Beskidów

Koniczynka, 08.05.2023 20:25

Same kości i zero piersi. To ma być miss??? Miss kościasta.