reklama

Dzieci namawiały kierowców do trzeźwości za kierownicą

, MAGAZYN, Wiadomości, 14.11.2021 09:15,
Podczas akcji "wpadł" jeden pijany kierowca.
Dzieci namawiały kierowców do trzeźwości za kierownicą
W ostatnich dwóch tygodniach w ramach kampanii społecznej „No promil – No problem” Dział Profilaktyki Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie wspólnie z policją zorganizowali przy szkołach podstawowych akcję "Łańcuch trzeźwości”.

Codziennie przy drogach obok szkół gromadzili się uczniowie najmłodszych klas, którzy apelowali do kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą.

- Akcje te mają na celu edukację uczestników ruchu drogowego (głównie kierowców) oraz promowanie trzeźwości na drogach. Chcemy w ten sposób zamanifestować przeciwko kierowcom, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem różnych środków odurzających (alkohol, narkotyki, itp.). Mamy nadzieję, że w ten sposób dotrzemy do świadomości jak największej liczby uczestników ruchu drogowego, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze i większą świadomość społeczną – informują nas organizatorzy.

Podczas akcji przebadano setki kierowców. Jeden z nich - na początku listopada przy SP 2 w Andrychowie - był nietrzeźwy. Jadąc fordem miał 0,75 promila alkoholu. Konsekwencje prawne go nie ominą.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy