reklama

Dwóch nauczycieli płynie kajakiem do Gdańska dla chorego Wiktora

, MAGAZYN, Wiadomości, 16.07.2019 14:40, INFORMACJA PRASOWA
Dwóch nauczycieli płynie kajakiem do Gdańska dla chorego Wiktora
W niedzielę (14.07) dwóch nauczycieli Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze, Rafał Kluska i Marek Mroczek, wystartowało w charytatywnym spływie kajakowym rzeką Wisłą z Zatora do Gdańska "Pokonać Wisłę - Pokonać Chorobę".

Pokonane ponad 1000 km to nie tylko spełnienie ekspedycyjnych marzeń kajakarzy, ale realizacja pomocy dla 5-letniego chłopca Wiktora Zawadzkiego, który cierpi na opóźniony rozwój psychoruchowy, wodogłowie, padaczkę, hipotorfię noworodkową oraz refluks żołądkowy.Rehabilitacja oraz leczenie Wiktora są niezmiernie trudne i kosztowne, czym przekraczają możliwości finansowe jego rodziców. Zebrane przez ogólnopolską „Fundację Dzieciom – Wspólnota Zdążyć z Pomocą” cegiełki pomogą w leczeniu chłopca.

Eskapada potrwa około dwóch tygodni. Co ciekawe Panowie zaplanowali także spływ nocą.

Charytatywny spływ kajakowy organizowany jest przy współpracy i zaangażowaniu Gminy Zator pod honorowym patronatem Burmistrza Zatora.

Poczynania uczestników spływu można śledzić na: facebook.com/PokonacWisle
źródło: UM Zator

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy