reklama

Dwie polskie rodziny z Białorusi zamieszkały w naszym regionie

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.01.2021 10:21,
Dzięki życzliwości wielu osób dwie polskie rodziny z Grodna zamieszkały w gminie Mucharz.
Dwie polskie rodziny z Białorusi zamieszkały w naszym regionie

Trudna sytuacja polityczna na Białorusi sprawiła, że wielu obywateli polskiego pochodzenia postanowiło wyemigrować z kraju i zamieszkać w Polsce. Takiego wyboru dokonały dwie rodziny o polskich korzeniach, które przybyły do gminy Mucharz (powiat wadowicki). Do tej pory mieszkali w Grodnie, mieście z silnymi polskimi tradycjami.

Dzięki akcji instruktorów Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP oraz harcerzy ze środowiska mucharskiego została przeprowadzona zbiórka rzeczy „na start" (m.in. meble, artykuły gospodarstwa domowego), niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Także dzięki pozyskanym finansom można było zakupić kilka całkiem nowych rzeczy. Na akcję odpowiedziało bardzo wiele osób, którzy bezinteresownie ofiarowali swą pomoc, za co organizatorzy akcji w imieniu rodzin z Białorusi serdecznie dziękują.

- W pomoc rodzinom bardzo mocno włączył się także Urząd Gminy w Mucharzu z p. wójt Renatą Galarą, niezwykle przychylnie, z wielką sympatią i życzliwością odnosząc się do nowych mieszkańców i sytuacji, w jakiej się znaleźli. Po uregulowaniu wszelkich formalności rodziny zostały zameldowane w naszej gminie, a dzieci będą uczęszczały do szkoły w Jaszczurowej. W obecnych czasach, szczególnie trudnych dla Polaków mieszkających na Białorusi, takie wsparcie wydaje się nieocenione i niezwykle ważne - informują władze gminy Mucharz.


źródło: UG Mucharz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy