reklama

Dwie piękności z naszego regionu w finale Miss Polski

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.07.2021 11:15, EŁ
Czy któraś z nich zdobędzie tytuł najpiękniejszej?
Dwie piękności z naszego regionu w finale Miss Polski

Aż dwie piękne dziewczyny będą reprezentować powiat suski w finale Miss Polski 2021. To bezprecedensowa sytuacja. Minęło już 30 lat od czasu, gdy poprzednio mieszkanka tego terenu doszła równie wysoko w tym prestiżowym konkursie piękności. Była to Danuta Listwan, Miss Podbeskidzia z 1991 roku. Jej sukces powtórzyły teraz Justyna Kokoszka z Suchej Beskidzkiej i Gabriela Ziembańska z Sidziny.

Obie dziewczyny o tytuł najpiękniejszej ubiegały się początkowo w dwu różnych regionalnych konkursach, kwalifikujących do udziału w Miss Polski. Sidzinianka Gabriela Ziembańska została wybrana najpiękniejszą przedstawicielką Małopolski. Z kolei suszanka Justyna Kokoszka rywalizowała o koronę miss Beskidów. Zdobyła tytuł pierwszej wicemiss oraz miss publiczności. Ostatnio obie dziewczyny zachwyciły jury w ćwierćfinale, a następnie półfinale Miss Polski 2021 i zakwalifikowały się do udziału w gali finałowej, która odbędzie się w trakcie Festiwalu Piękna w Nowym Sączu, w dniach 20-22 sierpnia. Gabrysia i Justyna o tytuł najpiękniejszej będą rywalizowały z 22 finalistkami z całej Polski.

23-letnia Gabriela Ziembańska z Sidziny studiuje architekturę na Politechnice Krakowskiej. Już od dziecka marzyła o pracy w tym zawodzie. Interesuje się też grami komputerowymi i uprawia różne dziedziny sportu. Nienaganną sylwetkę niewątpliwie zawdzięcza swej aktywności fizycznej. Do konkursu Miss Małopolski zgłosiła się pod wpływem chwili. Zrobiła to w tajemnicy przed bliskimi, choć teraz oczywiście wszyscy już wiedzą o jej sukcesie.

Pochodząca z Suchej Beskidzkiej Justyna Kokoszka jest młodsza od Gabrieli o 6 lat. Gra na flecie poprzecznym w suskiej Miejskiej Orkiestrze Dętej, a ponadto uczy się w Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie. Swoją przyszłość wiąże jednak nie z muzyką, lecz z psychologią. To druga wielka jej pasja, której również poświęca sporo czasu. Lubi słuchać ludzi, a także na różne sposoby ich wspierać. Swoją wiedzą psychologiczną dzieli się z innymi za pośrednictwem social mediów. Napisała też poradnik „3 kroki do lepszych relacji damsko-męskich”, który został wydany w formie e-booka.

Gabriela Ziembańska


Justyna Kokoszka

Foto: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mikser, 20.07.2021 07:56

Śliczne