Diecezja wybudowała w Andrychowie wielki budynek, który od ponad roku świeci pustkami

, MAGAZYN, Wiadomości, 04.12.2018 16:45, WB
Wiele osób pyta o to, co się dzieje w nowym wielkim budynku, wybudowanym w 2017 roku przy parafii św. Stanisława w Andrychowie.
Diecezja wybudowała w Andrychowie wielki budynek, który od ponad roku świeci pustkami
Postanowiliśmy to sprawdzić. Okazuje się, że budynek od ponad roku stoi kompletnie pusty!

Budynek to tzw. Dom dla księży emerytów z diecezji bielsko-żywieckiej. Inwestorem była diecezja. Okazuje się jednak, że żaden z księży emerytów nie chce - przynajmniej na razie - zamieszkać w Andrychowie.

Jak się dowiedzieliśmy, przynajmniej w najbliższych miesiącach nic się nie zmieni. Chyba, że zajdzie się wcześniej potrzeba.

Budynek pomieści 20 osób w dwudziestu oddzielnych mieszkaniach. Dla lokatorów przewidziano kaplicę, osobną część wspólną oraz salę rehabilitacyjną.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bodmar, 08.12.2018 18:10

Skoro w zimie budynek będzie pusty i niewykorzystany to proponuję oddać go w użytkowanie potrzebującym do czasu aż znajdą się lokatorzy dla których ta nieruchomość została zbudowana :) Papież Franciszek by się ucieszył

Rrror, 08.12.2018 16:12

Za chwile jeszcze basen pod nosem będą mieli, bo im saun i jacuzzi wybudowanych w tym nowym przybytku mało będzie :) Trzepią portkami i nie chcą tutaj przyjechać. Każdy by chciał mieszkać w Gołębiewskim i mieć dupeczki na godzinki pod ręką. Nie ma że boli, nikt ich po rękach całować nie będzie. Skończyło się, ludzie powoli się budzą i nabierają odwagi domagać się tego co się im należy. Taka sytuacja sprzed kilku lat... Umierająca starsza kobieta, córka wraz ze znajomym(bo sama auta nie posiadała) pojechała na plebanię w Andrychowie po księdza, by udzielił ON na jej prośbę. Godzina ~20, zima, ciemno. W środku widać było proboszcza i kilku księży. Dzwonienie, stukanie, pukanie, KOPANIE po drzwiach i walenie do okiem mieli w dupie. Ale jak przyszło do organizacji pogrzebu to pierwszym zdaniem usłyszanym na plebani, ledwie za progiem, zanim jeszcze padło imię nieboszczki, była kwota należna za pogrzeb i obowiązek przyjechania po księdza i odwiezienia. No k***a! Tyle w temacie!

barte, 05.12.2018 09:40

Mnie nie dziwi że ich stać na takie luksusy - pieniądze z tacy nie są opodatkowane a koń wie ile oni zbiorą.Normalnie człowiek zarobi 10 zł i musi zapłacić 18% podatku a kościół?

sniddy, 05.12.2018 09:08

Komentarze póki co dość jednostronne, a ich autorów nie podejrzewam o jakiekolwiek wsparcie finansowe tej inwestycji teraz i w przyszłości (więc i dziwi święte oburzenie), więc dla przeciwwagi podam swoje zdanie jako kogoś, czyj pieniądz ją pośrednio wsparł i wspierać będzie: nie boli mnie to, a budynek mi się podoba. Mam nadzieję, że bedzie służył nowym lokatorom dobrze. Dziękuję.

specnarz, 05.12.2018 07:31

Przydały by się jeszcze zdjęcia pokazujące garaże i wnętrza. Dla lepszego zrozumienia problemu. Może jest niewłaściwy kolor złota na poręczach - tez bym nie chciał mieszkać w takich warunkach.

Keson, 05.12.2018 05:09

Czy bylego PAPE z niemiec tez tu osiedlą ??? (...) CHODZI O TO BY ZBIERAĆ A NIE ZEBRAĆ I SKOŃCZYĆ ZBIERANIE (...)

aleocochodzi, 04.12.2018 21:33

Towarzysze redaktorzy czujni, co jakiś czas podgrzewają temat kościoła katolickiego. Każdy grosz się liczy.

aleocochodzi, 04.12.2018 21:27

Najwięcej zawsze mają do powiedzenia na temat pieniędzy kościelnych ci biedni ludzie którzy nigdy grosza nie dali na tacę. Ale miło poczytać jak wam gula skacze! Uwaga na pikawy i kontrolujcie ciśnienie!

olszyniak, 04.12.2018 21:11

A co może łaskę robią brać za łeb i przywozić na siłę ! 75% to są i tak już alcchajmery więc nie będą pamiętać czy tu mieszkają czy gdzie indziej !!

",,**,,", 04.12.2018 21:00

A kiedy panom w sukienkach wprowadza kasy fiskalne??? Kiedy jako osoby publiczne ujawnią swoje majątki??? A jeszcze im wille wybudowali na starość,a wszystkie dziady maja swoje domy,palace w rodzinnych stronach. Parafianie dali na wille, teraz parafianie dadzą na prad, gaz, wodę, telewizje satelitarną, internet, i co trzy lata auta zmieniają bo nie wiedzą co z kasą robić...i co studentki tez tam będą chodzily by dorobic???

",,**,,", 04.12.2018 20:59

A kiedy panom w sukienkach wprowadza kasy fiskalne??? Kiedy jako osoby publiczne ujawnią swoje majątki??? A jeszcze im wille wybudowali na starość,a wszystkie dziady maja swoje domy,palace w rodzinnych stronach. Parafie dali na wille, teraz parafianie dadzą na prad, gaz, wodę, telewizje satelitarną, internet, i co trzy lata auta zmieniają bo nie wiedzą co z kasą robić...i co studentki tez tam będą chodzily by dorobic???

salwa95, 04.12.2018 20:25

kasa się zgadza , u w a g a n a p e d o f i l ó w.

xpek, 04.12.2018 18:12

pięknie dobrobyt