Diecezja odwołuje rekolekcje, będzie więcej mszy w kościołach? [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.03.2020 08:50, red
Nie ma zajęć w szkołach, nie będzie rekolekcji
Diecezja odwołuje rekolekcje, będzie więcej mszy w kościołach? [AKTUALIZACJA]
Od czwartku (12.03) na dwa tygodnie zawieszone są wszystkie zajęcia w szkołach i przedszkolach. W diecezji bielsko-żywieckiej odwołane zostały także przedświąteczne rekolekcje.

"W związku z decyzją rządu Rzeczpospolitej Polskiej o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych z racji zagrożenia epidemiologicznego, należy odwołać planowane rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży we wszystkich parafiach Diecezji Bielsko-Żywieckiej" - poinformowała bielska diecezja.

Nie odwołano natomiast mszy św. w kościołach. Episkopat zaapelował jedynie do proboszczów, aby w niedziele organizowali więcej mszy. Tak aby rozładować tłok w kościołach.

Przypomnijmy, że od czwartku do końca marca oprócz zajęć w szkołach odwołane są także wszystkie wydarzenia kulturalne - koncerty, kabarety itp, które miały odbywać się w placówkach kulturalnych. Zamknięte są biblioteki czy baseny.

Od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce specjaliści często przypominają o konieczności zachowania co najmniej metrowego odstępu pomiędzy ludźmi w miejscach publicznych.

Według danych Ministerstwa Zdrowia z 12 marca (godz. 8:00) w Polsce potwierdzono koronawirusa już u 44 osób.

Jeden przypadek dotyczy osoby z Bielska-Białej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 12.03.2020 17:52

Dokładnie tutaj chodzi o pełną tacę a nie o zdrowie mieszkańców. Księża dla nich ważna jest kasa i tylko kasa!!!!!!!!!!!!