Dawna „Jedynka” (obecnie SP 3) nadal numerem 1. Zaproszenie na Dzień Otwarty

, MAGAZYN, Wiadomości, 03.03.2018 13:40, INFORMACJA PRASOWA
Dawna „Jedynka” (obecnie SP 3) nadal numerem 1. Zaproszenie na Dzień Otwarty

Szkoła przy ulicy Daszyńskiego 14 w Andrychowie od dawna cieszy się zasłużoną renomą doskonałej placówki dydaktycznej. Wdrażana od zeszłego roku reforma, mimo że chaotyczna i nieprzygotowana, na szczęście nie wpłynęła negatywnie na osiągane przez „Trójkę” wyniki.

Nasze priorytety nie uległy zmianie – mówi dyrektor SP 3, Alicja Kies. – Chcemy dać każdemu uczniowi, także uczniowi słabszemu, możliwość indywidualnego rozwoju, tak aby w pełni wykorzystał kapitał swoich możliwości naukowych, artystycznych i sportowych.

Takie podejście skutkuje licznymi sukcesami we wszystkich ww. dziedzinach. W roku bieżącym z grona 95 uczniów SP 3 startujących w etapie rejonowym małopolskich konkursów aż 22 awansowało do etapu wojewódzkiego. Z języka angielskiego przeszedł Filip Xu, z chemii Aleksandra Adamus, z biologii Katarzyna Porębska i Karolina Gajczak, z geografii Wojciech Bylica, Alicja Gałosz, Maciej Pasternak, Katarzyna Porębska, Przemysław Tomiczek i Jakub Wądrzyk, z fizyki Krystian Skowron, z matematyki Aleksandra Adamus i Stanisław Osowski ( gimnazjum ) oraz Szymon Bałys ( podstawówka ), z języka polskiego Karolina Fryt, Karolina Gajczak, Karolina Przystał, Olga Różańska i Julia Wysogląd, z informatyki Kacper Sikorski, z języka hiszpańskiego Karolina Przystał, a z wiedzy biblijnej Alicja Gałosz. W Młodzieżowej Olimpiadzie WOS w etapie ponadwojewódzkim swoją wiedzę zaprezentują Kacper Sikorski, Jan Kawaler oraz Jakub Pierzchała.

Za sukcesami naukowymi idą niemałe sukcesy artystyczne. W roku 2017 troje uczennic naszej – nomen omen – „Trójki” zyskało zaszczytny tytuł TALENTU, dwie: Wiktoria Sordyl oraz Magdalena Wawrzeszkiewicz, w kategorii „teatr”, a jedna: Natalia Słanek, którą – nawiasem mówiąc – jury zakwalifikowało do eliminacji wojewódzkich XXXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „ Talenty Małopolski 2018” – w kategorii „wokal”. W Gminnym Konkursie Piosenki działający w naszej szkole zespół muzyczny wywalczył „Srebrną Nutkę”. Ponadto Karolina Fryt, znana z programu The Voice Kids, uzyskała Grand Prix XXV Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej im. Jana Fujawy w Targanicach. W tym samym konkursie na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Sordyl, wyróżnienie otrzymała Zosia Górny, a nagrodę ks. proboszcza M. Włocha dostał Norbert Siwek. Uczennice klasy pierwszej: Milena Braczkowska oraz Olga Fąferko reprezentowały szkołę w XIV Gminnym Konkursie Ekologicznym, zdobyły odpowiednio II miejsce oraz wyróżnienie.


Rzecz jasna, nie byłoby „Trójki” bez sukcesów sportowych. I tak: drużyna dziewcząt zajęła pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych, wskutek czego reprezentowała SP 3 w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uzyskali pierwsze miejsce w Gminnym Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Poza tym chłopcy wywalczyli pierwsze miejsce w Gminnym i trzecie w Powiatowym Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej. Na koniec warto nadmienić, że do etapu wojewódzkiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie zakwalifikowało się aż dziewięcioro uczniów: Maja Woźniak, Natasza Murzyn, Inga Siwek, Milena Perończyk, Wojciech Dendys, Jan Gałosz, Maksymilian Polarski, Aleksandra Kudłacik oraz Dominik Nalborczyk.

Jak podkreśla wicedyrektor szkoły, Maciej Tomiczek, na bardzo dobre wyniki SP 3 składa się wiele czynników, m. in. doskonała kadra pedagogiczna, znakomite zaplecze dydaktyczne, opieka świetlicowa dla każdego ucznia a także – JEDNOZMIANOWOŚĆ, która umożliwia uczniom swobodne korzystanie z bogatej palety dodatkowych zajęć .

W charakterze podsumowania można byłoby zatem – parafrazując znane przysłowie – powiedzieć, że niedaleko spadła „Trójka” od „Jedynki”.


Drogi Rodzicu!

Szukasz dobrej szkoły dla swojegodziecka,

poznaj Szkołę Podstawową nr 3

im. Polskich Noblistów w Andrychowie

Zapraszamy na Dzień Otwarty

6 marca 2018r.(wtorek) od godz. 1600 do godz. 1800

W programie:

lekcje pokazowe, występy artystyczne uczniów, gry i zabawy dla dzieci, zabawy sportowe, warsztaty plastyczne, zwiedzanie szkoły, rozmowy z Dyrektorem i nauczycielami,

Czekamy na Was. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie


INFORMACJA PRASOWA


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy