Czy można parkować na trawniku?

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.03.2018 15:55, PG
W Andrychowie jest problem.
Czy można parkować na trawniku?

Jeden z naszych Czytelników bulwersuje się, że na terenie andrychowskiego osiedla kierowcy wciąż parkują na trawnikach i chodnikach. W momencie, kiedy zaczyna padać deszcz robi się tam istne pobojowisko. Pan Marek ma żal do Straży Miejskiej, że nie patroluje terenów osiedla i nie pilnuje porządku.

- Czy straż miejska działa na całym terenie miasta? Łapanie kierowców, którzy nie opłacili biletu parkingowego blisko siedziby Straż Miejskiej wychodzi im bardzo dobrze a to, że przez lata w okolicach szkoły podstawowej nr 4 ludzie robią sobie parking na trawnikach to tego nie widzą – bulwersuje się pan Marek.

Czy wolno parkować na trawnikach?

- Zgodnie z art 144 par 1 Kodeksu wykroczeń zabronione jest niszczenie lub uszkadzanie roślinności na terenach przeznaczonych do użytku publicznego co jest związane m.in. z potrzebą zapewnienia estetycznego wyglądu miejsc dostępnych dla ogółu społeczeństwa. Przedmiotem ochrony w tym wypadku jest trawnik lub zieleniec. W związku z powyższym kierujący pojazdem wjeżdżając na trawnik popełnia wykroczenie, które podlega karze grzywny do 1000 zł lub karze nagany. – informuje nas Komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz.

Komendant zwraca także uwagę, że obok szkoły podstawowej nr 4 są budowane boiska wielofunkcyjne, a sama ulica Włókniarzy jest w przebudowie, gdzie oba te tereny są placami budowy i w tym wypadku nie podlegają pod w/w przepis. W tym wypadku inwestor określa w umowie z wykonawcą sposób przywrócenia właściwego ładu na gruncie.

Niektórzy mieszkańcy jednak podkreślają, że taki proceder ma miejsce od wielu lat i bardzo proszą o interwencję straży miejskiej w tych okolicach. Z drugiej strony na osiedlu wciąż brakuje miejsc parkingowych. Dlatego niektórzy parkują swoje auta na trawniku.

Czy znajdzie się jakieś kompromisowe rozwiązanie?

foto: Czytelnik

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 21.03.2018 11:37

komendant z brzeszcz nie pouczaj nie tnij głupa tylko wygoń pracowników w teren sypcie mandaty za takie parkowanie kase na siebie powinniście zarobić tak samo mandaty za nie zbieranie odchodów po psach wy na siebie zarobicie a my będziemy mieli więcej zieleni i nie będziemy deptać po psich gównach.

Keson, 18.03.2018 10:40

Zakaz dotyczy trawnik a tu błotko jak się patrzy więc można parkować

tomacik, 16.03.2018 08:25

Już myślałem że opluwacza przynajmniej tutaj nie będzie. Ale gdzie tam. Co innego igor102 by robił.

igor102, 15.03.2018 20:22

ile kasy kosztowało podatników utrzymywanie przez lata tej śmiesznej i nikomu niepotrzebnej formacji ? to pieniądze wyrzucone w błoto takie jak na zdjęciach....ale znajomi królika muszą gdzieś zarabiać...to klakierzy przypomnijcie - skąd jest szef ??? bo już się pogubiłem ;-)))

zandrychowa, 15.03.2018 19:18

Akurat na osiedlu to ostatnio wybudowali mnóstwo parkingów a na włókniarzy budują kolejne