Czy mieszkańcy jeszcze wierzą w powstanie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej? [SONDA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 18.01.2020 18:30, DK
Od kilkunastu lat tylko obietnice.
Czy mieszkańcy jeszcze wierzą w powstanie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej? [SONDA]
Nowa trasa ma połączyć Bielsko-Białą z podkrakowskim Głogoczowem, a o jej budowie mówi się od kilkunastu lat. Czy mieszkańcy wierzą jeszcze w ten projekt?

Pytamy w mieście, które przez lata - za kadencji dwóch burmistrzów: Ewy Filipiak i Mateusza Klinowskiego - uchodziły za głównego "blokującego" tą trasę.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

JerzyO, 19.01.2020 00:01

"Psikuta "a co twój mocodawca zrobił aby ta droga POwstała ?

kłamnewsa, 18.01.2020 22:11

Sprawa wygląda inaczej. Otóż budując słynną A4 Kraków-Katowice polskojęzyczny rząd podpisał umowę ze Stalexportem że przez najbliższe 50 lat od budowy w określonej odległości nie powstanie żadna inna konkurencyjna arteria komunikacyjna. W tej chwili gra się na czas wykorzystując sprawę jako paliwo polityczne. I dość pie.....a.

jbrynkus, 18.01.2020 21:05

BDI - - nie ma i nie będzie, bo jakiś idiota ekonomiczny sobie ubzdurał, że budżet ma być zrównoważony. I tak nie jest - wydatki na 500+, trzynastą emeryturę itd. są ukryte w wydatkach okołobudżetowych. Ale jestem pewny, że gdyby rząd się zdecydował budować BDI, to mieszkańcy całej Małopolski i części Śląska byliby zachwyceni i zgodziliby się na deficyt rocznie - powiedzmy 2 mld zł, by po 3 latach mieć taką drogę. Dla państwa polskiego byłyby też korzyści, choćby w postaci zmniejszonych nakładów na ekologię, podobnie, jak dla gmin, przez które pcha się cała komunikacja. Po raz kolejny też przypominam, że w przypadku znalezienia pieniędzy żadne protesty, by nic nie dały. SPEC USTAWA wszystko rozwiązuje!!!