Czy lekarze na nocnych i weekendowych dyżurach są tam za karę?

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.06.2019 21:00, PG
Kolejne wiadomości od naszych Czytelników w sprawie sytuacji na nocnych i świątecznych dyżurach lekarzy.
Czy lekarze na nocnych i weekendowych dyżurach są tam za karę?

Niestety, co jakiś czas spływają do nas kolejne listy od Czytelników dotyczące nieudolności wadowickiej nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Oto jeden z nich:

- Witam, chciałabym aby Państwo poruszyli sprawę całodobowej opieki medycznej w Wadowicach. Jest to istny koszmar. Pojechałam z dzieckiem 23 czerwca, ok godz. 23.50. Gdy przyjechałam na miejsce pani doktor kłóciła się z pacjentką, po czym weszłam ja z 5 - letnim dzieckiem z mocnym kaszlem. Pani doktor na wstępie zapytała mnie co tak pilnego sprowadza mnie na dyżur, oczywiście ze złością. Przedstawiłam jej sprawę ze dziecko nie może spać i po prostu boje się ze się udusi od kaszlu. Popatrzyła na mnie jak na wariatkę po czym stwierdził, że kaszel będzie trwać do rana!!! Może to jakaś infekcja??? Proszę iść rano do swojej przychodni!!! Nawet nie osłuchała dziecka!!! Wyszłam bez pomocy, katastrofa.... !!!! Jeżeli tak ma wyglądać pomoc to ja dziękuje bardzo. Pani doktor zdenerwowana siedzi jak za karę. A gdzie ta obiecywana przy wyborach opieka całodobowa w Andrychowie? Pozdrawiam.

Podobnych sytuacji jest więcej. Lekarze podczas nocnych i weekendowych dyżurów wydają się być obrażeni, że ktoś w ogóle ma czelność przychodzić i im przeszkadzać. Prawie zawsze lekarze odsyłają do poradni następnego dnia.

Inna, sprawa, że wśród lekarzy panuje powszechna niemal opinia, że pacjenci przychodzą na „dyżur” z dolegliwościami, które nie są tak poważne, by wymagały natychmiastowej konsultacji z lekarzem oraz że nie wykorzystali wszystkich domowych środków by sobie pomóc. I zawsze zalecają poczekanie do otwarcia przychodni ze swoim lekarzem rodzinnym.

Często nie jesteśmy w stanie ocenić czy nasz stan zdrowia pozwala na poczekanie czy nie, a co dopiero stan dziecka czy osoby starszej.

Zdarza się też, że na dyżurze w Wadowicach nie ma żadnego lekarza, bo pojechał na wizytę domową.

XXX

Przypomnijmy, że od 1 października ubiegłego roku dla gmin Wadowice, Mucharz, Spytkowice, Tomice, Andrychów, Wieprz dyżur realizuje Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, po tym jak świąteczna i nocna opieka została zlikwidowana w przychodni „PRZY BASENIE” w Andrychowie. Wywołało to spore oburzenie wśród mieszkańców, którzy przeciwko temu oponowali. Niestety, nic to nie pomogło.

Likwidacja ta była związana z tym, że żadna przychodnia na terenie Andrychowa nie była zainteresowana świadczeniem takich usług, tłumacząc się tym, że nie mają lekarzy. W związku z zaistniałą sytuacją dyrektor NFZ w Krakowie zawarł porozumienie z ZZOZ w Wadowicach na realizację nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla gmin Andrychów i Wieprz.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ababa, 01.07.2019 19:39

A ja się bardzo dziwię wszystkim mieszkańcom gminy Andrychów. W takiej sytuacji, gdzie brak pogotowia, znosi się opiekę nocną i dyżury mieszkańcy nie podnoszą tematu i przechodzą do porządku nad tym. Radni są tu zupełnie bezradni, jedni na sesji nie potrafią skleić logicznego zdania, a inni toczą takie wywody, że politycy w warszawce wysiadają i nie mówię tu o meteorytyce ich wypowiedzi, bo ta jest żenująca. Zupełnie niezrozumiałe jest posunięcie radnych z podwyżką śmieci, brak ulg dla rodzin wielodzietnych i cisza.... Po prostu kpina.....

martynowski, 28.06.2019 00:43

Śmieci tyle kosztują bo nie ma innego wyjscia... nie ma też tragedii bo nie poszły np o 200 procent do góry...

martynowski, 28.06.2019 00:43

Śmieci tyle kosztują bo nie ma innego wyjscia... nie ma też tragedii bo nie poszły np o 200 procent do góry...

",,**,,", 27.06.2019 19:33

Kubien i kobielus tak glosno gadalu o przywróceniu całodobowej opieki zdrowotnej w Andrychowie i nagle cisza. Wiec wywalic ich z rady miejskiej,obaj chcieli byc burmistrzami. Kobielusie gdzie całodobowa opieka zdrowotna? Gdzie domy seniora?? Gdzie żłobki??? Kobielusie ludzie pamietaja dzieki tobie mamy najdroższe opłaty za śmieci w okolicy!!!!!

",,**,,", 27.06.2019 19:32

Kubien i kobielus tak glosno gadalu o przywróceniu całodobowej opieki zdrowotnej w Andrychowie i nagle cisza. Wiec wywalic ich z rady miejskiej,obaj chcieli byc burmistrzami. Kobielusie gdzie całodobowa opieka zdrowotna? Gdzie domy seniora?? Gdzie żłobki???

jolka, 27.06.2019 09:58

23.06.2019 po wyjściu z gabinetu, zapytałam panią, która rejestrowała i równocześnie zajmowała się gabinetem zabiegowym, która apteka ma dyżur, w odpowiedzi usłyszałam, że ona nie wie i to nie jej sprawa! sprawdziłam tablicę ogłoszeń-nigdzie żadnej informacji, byłam w szoku, jak opieka całodobowa może nie dysponować taką informacją, przecież niedziela to dzień wolny,

Turboplazmotron, 27.06.2019 08:57

prof. dr Stanisław Leszczyński napisał to w 2003 roku.

Turboplazmotron, 27.06.2019 08:48

" Medycyna, zwłaszcza współczesna, zdobyła sobie władzę nad człowiekiem. Standardy etyczne nie nadążają już za postępem. Kodeks etyczny nie jest w stanie zastąpić młodemu lekarzowi wzorów i autorytetów przełożonych. Obserwujemy zjawiska niepokojące: brak wnikliwości w badaniu i korzystaniu z dodatkowych badań i konsultacji, osłabienie solidarności zawodowej, brak pełnej informacji, lekceważący i niegrzeczny stosunek do chorego i jego rodziny, niedbalstwo, żenujące aspekty finansowe, obniżenie progu wrażliwości lekarza, nierzetelnie prowadzona dokumentacja. "

-JOE-, 27.06.2019 07:39

Każdy kto ma coś do powiedzenia na dyżur całodobowy w Wadowicach niech najpierw tam pojedzie w odpowiednim czasie i zobaczy co tam się na prawdę dzieje. Niestety musiałem tam być w zeszłym roku kilkakrotnie i pech chciał ze zawsze lekarz miał ten gorszy dzień co za niefart. Raz się zdarzyło że wszystko byłoby ok gdyby nie wizyta domowa lekarza no ale taki mamy klimat.... Niestety po takich doświadczenieniach również mam wrażenie że w kraju zostali lekarze którzy dopiero nabierają doświadczenia po to żeby wyjechać lub ci którzy mają już tyle wszystkiego że pacjenta maja tam gdzie plecy kończą swoją szlachetność. Owszem czasem reakcja rodziców bywa mocno przesadzona ale to akurat jest zrozumiałe i normalne.

ChojnaZmiana , 27.06.2019 07:38

Dokładnie @barte ! ważne że jest 500+ a to że gospodarka jest w ruinie i jest gigantyczne bezrobocie to nie ważne. Za Pana Donalda to służba zdrowia była w świetnym stanie a teraz ?

jgjorg, 27.06.2019 07:25

Nie rozumiem że żadna przychodnia nie była zainteresowana. Na dyżurach przecież dobrze płacą ,ale widocznie lekarze mają dość kasy. Wystarczyłoby ,żeby każdy lekarz z tego rejonu wziął jeden dyżur w miesiącu i po krzyku jest ich na tyle.Myślę że pan Burmistrz i pan Paprocki pozbyli się problemu.

barte, 27.06.2019 07:23

500 + jest i morda w kubeł :)To że nie ma się gdzie leczyć to nie jest problem

ChojnaZmiana , 27.06.2019 07:20

Dokładnie @xpek ! pisioki przejęły służbę zdrowia w świetnym stanie i co z nią zrobili ? aż strach pomyśleć !

budyn77, 27.06.2019 06:42

Brawo wójt Zak!

xpek, 27.06.2019 06:32

brawo pis za sukces reformy służby zdrowia

oshin22, 27.06.2019 06:27

A ja się nie zgadzam z @Rower. Kilka lat temu z Sułkowicach zmarło dziecko właśnie na atak kaszlu. Oczywiście że trzeba by poznać szczegóły ale pierwszy krok nazywa się stetoskop i może trochę empatii. Lekarz - kiedyś _służba zdrowia_ dziś businessman ... niestety. Ale oczywiście nie generalizuję - jak w każdym zawodzie są na szczęście jeszcze ludzie z powołania. Pozdrawiam i jednych i drugich :)

Rower , 26.06.2019 22:26

Szkoda ze Pani czytelniczka do dziecka nie wezwała karetki, mandacik za bezpodstawne wezwanie by się przydał. Każdy może mieć gorszy dzień. Mam wyrażanie po niektórych postach, że to redaktorzy tej „ogromnej” strony siedzą i piszą te newsy za karę.