reklama

Czy firanki gładkie to dobre rozwiązanie na okno balkonowe?

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.04.2021 08:15, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Choć mogłoby się wydawać, że piękne, haftowane firanki to odzwierciedlenie wnętrz luksusowych i klasycznych to nie ma nic bardziej mylnego. Gładkie i ponadprzeciętnie piękne firany również zyskują na popularności, a projektanci wnętrz coraz częściej skłaniają się ku temu, by umieścić je w swoich aranżacjach.
Czy firanki gładkie to dobre rozwiązanie na okno balkonowe?

Gładkie firanki - kiedy to rozwiązanie się sprawdzi?

Choć oferta produktów do dekoracji okien jest bardzo szeroka, a producenci prześcigają się w proponowaniu co rusz to nowych rozwiązań, to najbardziej praktycznym i jednocześnie wpasowującym się w każdą stylistykę rozwiązaniem będą gładkie firanki. Ten typ przesłony okiennej nie wyklucza zastosowania żadnego rodzaju wyposażenia, ani dekoracji. Gładki materiał nie dosyć, że wkomponuje się w każdą aranżację to jeszcze podkreśli najciekawsze strefy we wnętrzu. W praktyce można śmiało stwierdzić, że ten typ firanek lub lekkich zasłonek wpłynie korzystnie na każdy typ wnętrza.

Gładkie firanki lub zasłonki mają jeszcze jeden atut. Dzięki temu, że nie posiadają żadnego wzoru to nie wymagają rezygnowania z dekoracji ściennych lub określonego koloru wyposażenia. Wystarczy dobrać białe firanki gładkie lub zasłony, by dekoracja okna pasowała do naszego wnętrza i cieszyła oko przez długie lata.

Gładkie firanki, czyli recepta na udaną aranżację

To prawda, że gładkie firanki zyskały na popularności wówczas, gdy zaczęliśmy w swoich domach kierować się wyborem nowoczesnych rozwiązać. Minimalistyczne i dość uniwersalne gładkie firanki nie mają kłopotu, by wpasować się w stylistykę czy to industrialną, czy skandynawską, a nawet glamour. W oknach balkonowych prezentują się wyjątkowo zwiewnie i lekko, a poza tym, są wyjątkowo praktyczną przesłoną przed nadmiernymi promieniami słonecznymi.

Gładkie firanki możemy zestawić z lekką zasłonką, również pozostającą w wersji gładkiej, ale w innym, mocniejszym kolorze. W ten sposób zyskamy piękną aranżację okna oraz przysłonimy się nieco od strony działki sąsiadów, czy od ulicy.

Okno balkonowe i gładka firanka - kiedy ten pomysł się sprawdzi?

To rozwiązanie spodoba się każdemu, kto poszukuje nowoczesnych dodatków. Gładka firanka prezentuje się wyjątkowo lekko i zgrabnie powiewa we wnęce okiennej. Co ważne, nie ma obawy o to, że podczas zmiany aranżacji trzeba będzie zakupić nową firankę oraz wymienić zasłonki. Gładkie firanki umieszczone w oknie tarasowym nie tylko wzbogacą wnętrze pod kątem aranżacyjnym, ale również szybko okażą się bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Gładka firanka długa, czy może krótka? To zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Długie firanki, sięgające do samej podłogi wyglądają dużo bardziej elegancko. Krótsze mogą okazać się bardziej praktyczne - łatwiej będzie je bowiem przesuwać lub utrzymać w czystości, jeśli w naszym domu znajdują się zwierzęta. Tutaj znajdziesz różne opcje: alena-firany.pl

Krótkie firanki mogą jednak obniżać optycznie wnętrze i finalnie pomniejszać salon. To dlatego wielu projektantów wnętrz stawia na długie firanki sięgające na centymetr od podłogi. Sprawdź, jak gładkie firanki udekorują Twoje domowe wnętrza i ciesz się elegancko wykończonym oknem balkonowym!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy