Co mieszkańcy wiedzą o kryzysie energetycznym w Andrychowie?

, MAGAZYN, Wiadomości, 09.09.2019 19:10, DK
Co mieszkańcy wiedzą o kryzysie energetycznym w Andrychowie?

Jak już pisaliśmy u progu nowego sezonu grzewczego w Andrychowie doszło do prawdziwego kryzysu energetycznego.

Wszystko za sprawą fatalnej sytuacji w prywatnej Elektrociepłowni Andrychów, która dostarcza ciepło do połowy miasta i prąd do największych andrychowskich firm. Elektrociepłownia ma kilkadziesiąt mln długi, nie ma pieniędzy na zakup opału, płacenie faktur i wynagrodzeń, do jej kont dobiera się komornik. Jej dalsza działalność stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Władze gminy w trybie awaryjnym założyły nową gminną spółkę pod nazwą - Andrychowska Elektrociepłownia, która ma przejąć od upadającej firmy produkcję ciepła i prądu. Czasu jest jednak bardzo mało, a sezon grzewczy może rozpocząć się już we wrześniu. Czy do mieszkań popłynie ciepło? W magistracie zapewniają, że robią co mogą, aby mieszkańcy nie odczuli problemów - czytaj: aby jesienią w mieszkaniach nie było zimno.

A czy w Andrychowie mieszkańcy w ogóle zdają sobie sprawę z zagrożenia?

O to zapytaliśmy w dzisiejszej sondzie


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

budyn77, 09.09.2019 20:17

Około 4,5 mln długu miało być. Przepraszam.

budyn77, 09.09.2019 20:16

Komornik powinien zlicytować budynek Urzędu Miasta i w ten sposób odzyskać od Gminy Andrychów jej część długu ( ok. 45 mln(

tedi, 09.09.2019 19:50

Miało być na poprawienie humoru ale to wyszło żenująco. Mieszkańcy Andrychowa rezerwujcie terminy w hotel spa Kocierz, bo tam będzie cieplej niż w mieszkaniach.

Bryndza, 09.09.2019 19:46

Dawid proszę pokaż tego przystojniaka co cię nagrywa . Poznałam osobiście strasznie sympatyczny człowiek. You are a mega guy.