reklama

Co dalej z przedszkolem w Andrychowie? Jest problem

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.03.2021 17:30, DK
Przedszkole nr 1 prawdopodobnie zmieni swoja lokalizację, choć sprawa nie jest jeszcze ostatecznie przesądzona.
Co dalej z przedszkolem w Andrychowie? Jest problem

Jak informowaliśmy, 1 marca 2021 roku ruszył nabór do przedszkoli samorządowych.

Przedszkola prowadzą nabór internetowy. Póki co z powodzeniem można zapisać dziecko do przedszkola. Na dzień dzisiejszy (10.03) z 400 miejsc zajętych jest na razie 350.

Nabór prowadzony jest do następujących przedszkoli :

1. Przedszkolu nr 2 w Andrychowie.

2. Przedszkolu nr 3 w Andrychowie.

3. Przedszkolu nr 4 w Andrychowie.

4. Przedszkolu nr 5 w Andrychowie.

5. Oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie.

6. Przedszkolu w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Łęgu.

7. Przedszkolu w Zespole Szkół Samorządowych w Zagórniku.

8. Przedszkolu w Zespole Szkół Samorządowych w Targanicach.

9. Przedszkolu w Zespole Szkół Samorządowych w Rzykach.

10. Przedszkolu w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach.

11. Przedszkolu w Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie.

12. Przedszkolu w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Bolęcinie.

Okazuje się, że na liście nie ma Przedszkola nr 1 prowadzonego do tej pory w tzw. salkach katechetycznych przy kościele św. Macieja w Andrychowie.

Do tej pory gmina posiadało umowę z parafią o wynajmie budynku salek katechetycznych na potrzeby przedszkola. Jak się dowiadujemy, kwota jaką zaproponowała parafia przy przedłużeniu umowy, okazał się zbyt duża. O jakie pieniądze tutaj chodzi? Tego na razie nie udało nam się dowiedzieć.

Przyszłość placówki stanęła pod znakiem zapytania,. Dlatego póki co nie ma naboru do przedszkola nr 1. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że całe przedszkole przeniesione będzie do Szkoły Podstawowej nr 2.

- Rodzice wykazali się zrozumieniem, rozmawiałam z rodzicami i poinformowałam ich o tym fakcie. Przedszkole nr 1 w Andrychowie będzie funkcjonowało nadal, jednak nie w salkach katechetycznych - mówi nam dyrektor przedszkola nr 1 w Andrychowie mgr Dorota Kizner

Rodzice, z którymi rozmawialiśmy, chcieliby, aby przedszkole funkcjonowało tak jak do tej pory. - Spotkaliśmy się z panią dyrektor, jednak ta poinformowała nas, ze nie ma już szans aby przedszkole nr.1 funkcjonowało nadal w budynku salek katechetycznych. Jesteśmy tym faktem zniesmaczeni i nie wiemy co robić. Myśleliśmy nawet o spotkaniu z proboszczem i pertraktowaniu lepszej stawki, jednak odradzono nam takiej formy rozmów.

Do tematu powrócimy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 10.03.2021 21:22

Rok temu likwidacja szkoły, teraz likwidacja przedszkola,brak obiecywanego żłobka. Jest to wyraźny przekaz władz miasta do młodych osób aby wyprowadzali się z Andrychowa. Przykro na to patrzeć.

mega, 10.03.2021 21:17

tak pomagają ludziom kasa kasa i jeszcze raz kasa