Chciał rozbudować zakład, musi walczyć z biurokracją [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.04.2016 19:45, (red)
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez kierownika wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Andrychowie i działania na szkodę interesu prywatnego Adama Gołby, tj. o przestępstwo z art.231 par.1kk
Chciał rozbudować zakład, musi walczyć z biurokracją [AKTUALIZACJA]

Adam Gołba z Andrychowa kilka tygodni temu złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, dopatrując się celowego działania urzędników na jego szkodę. Ma podejrzenia, że chodzi tutaj o celowe działania mające na celu wydłużenie lub uniemożliwienie uzyskania zezwolenia na rozbudowę istniejącego zakładu produkcji opakowań z kartonu i tektury. Prokuratura była podobnego zdania i po rozpoznaniu sprawy na początku kwietnia wszczęła śledztwo w sprawie „działania na szkodę interesu prywatnego” przez urzędników.


Firma Adama Gołby zajmuje się produkcją opakowań z kartonów i tektury z gotowych arkuszy. Do klejenia opakowań wykorzystuje nieszkodliwe kleje wodne. W branży Gołba działa od ponad 20 lat. W 2010 roku wybudował przy ulicy Batorego nowy zakład.Zamówień nie brakuje, zaczęło natomiast brakować miejsca do magazynowania gotowych już produktów. Dlatego przedsiębiorca postanowił rozbudować część magazynową i produkcyjną. W praktyce okazało się to istną drogą przez mękę.


W marcu ub. roku A. Gołba podpisał umowę na projekt rozbudowy zakładu. Wpłacił zaliczkę na poczet prac projektowych i na halę. Budowa planowana była na jesień, miała potrwać kilka tygodni. Mamy kwiecień kolejnego roku, a przedsiębiorca nadal nie ma zezwolenia na tę inwestycję i na dobrą sprawę nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ją uzyska.


Rozwój zahamowany przez urzędników?

Planując rozpoczęcie inwestycji, w dniu 29 maja 2015r. złożył do Burmistrza Andrychowa wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej rozbudowy.

W toku rozpatrywania tego wniosku Burmistrz Andrychowa zwrócił się do Państwowego Inspektora Sanitarnego w Wadowicach oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie o wydanie opinii w tej sprawie, stwierdzając,  że „planowana inwestycja  jest wymieniona w par.3 ust.1. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U. Nr. 213, poz. 1397 z 2010r.), oraz że w ramach planowanego przedsięwzięcia  będą zastosowane instalacje do wytwarzania produktów przez mieszanie, emulgowanie lub konfekcjonowanie chemicznych półproduktów lub produktów podstawowych”.

- Taka argumentacja była oczywistą nieprawdą w stosunku do złożonego przeze mnie wniosku
– przekonuje Adam Gołba.


Sąd: to wszystko było niepotrzebne
Przez wiele miesięcy musiał skupić się na obronie swoich racji. Po kilkumiesięcznej batalii suchej nitki na postępowaniu gminy, nie  zostawił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie. 17 lutego 2016 roku WSA wydał wyrok, w którym stwierdził:

- urząd niesłusznie uznał, że planowana inwestycja może być przedsięwzięciem mogącym w znaczny sposób oddziaływać na środowisko”.

- Urząd nie powinien w ogóle prowadzić postępowania w tej sprawie, jeżeli uznał, że wymieniona inwestycja nie wymaga uzyskania Decyzji Środowiskowej.

- Urząd powinien wydać decyzję umarzającą postępowanie, ze względu na brak oddziaływania na środowisko, zgodnie z art. 105 par 1 Kodeksu Postępowania Administracyjnego,

- Urząd nie ma prawa do dowolnej interpretacji przepisów Ustawy o Ochronie Srodowiska.

Przedsiębiorca podkreśla, że w tej sprawie od samego początku było jasne, że dla planowanej rozbudowy inwestycji nie jest potrzebna ocena oddziaływania tej inwestycji na środowisko.  Pomimo, że A. Gołba kilkakrotnie występował z pismem o umorzenie tego postępowania, pomimo wyroku Sądu, do tej pory  nie otrzymał postanowienia o umorzeniu.

 

Wobec takich działań Burmistrza Andrychowa, bo to on odpowiada za pracę swoich urzędników, Adam Gołba szuka teraz sprawiedliwości i zadośćuczynienia.

 

Przedsiębiorca szuka sprawiedliwości

O tych niezgodnych z prawem działaniach wiedzieli również radni Andrychowa, gdyż przedsiębiorca występował na Sesjach Rady Miejskiej. Złożył też skargę na działalność burmistrza do Rady Miejskiej. O dziwo – jak twierdzi – w prywatnych rozmowach większość radnych go popierała, przekonując że w tym wszystkim to on ma racje. I co? Na sesji, kiedy podejmowano Uchwałę dotyczącą skargi na działania Burmistrza Andrychowa, uznali, że skarga  jest bezzasadna.

A. Gołba złożył więc skargę do Wojewody Małopolskiego, który uznał, że Rada Miejska nie miała w ogóle kompetencji żeby zajmować się tego typu skargą na działania urzędnika. Wojewoda zobowiązał Radę Miejską do „przeprowadzenia działań zmierzających do uchylenia uchwały o uznaniu skargi za bezzasadną”, ale nic takiego na razie nie nastąpiło.

Adam Gołba zastanawia się, czy jest w ogóle sens aby inwestował w Andrychowie. - Jestem lokalnym patriotą, zawsze działałem w Andrychowie. Zatrudniam kilkadziesiąt osób. Płacę regularnie podatki, nigdy nie spóźniłem się z żadną płatnością wobec gminy, ZUS czy Urzędu Skarbowego. Dlatego nie rozumiem rzucania mi takich kłód pod nogi. Moim zdaniem jest to karygodne – mówi Adam Gołba. Podkreśla, że rozbudowa firmy mogła przynieść Urzędowi zwiększenie płaconych przez przedsiębiorcę podatków. Niestety nie przynosi.


Czy Andrychów to przyjazne dla inwestorów miasto? Ten przykład tego nie dowodzi. Adam Gołba ma poważne i uzasadnione podejrzenia, że lokalni urzędnicy celowo rzucają mu kłody pod nogi.

 

Burmistrz: takie jest prawo

Władze Andrychowa nie mają sobie nic do zarzucenia. Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak twierdzi, że w całej tej sprawie wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi procedurami. Urząd w swoim postępowaniu miał prawo wystąpić do rożnych instytucji o opinie w sprawie zakresu planowanej inwestycji. Dlatego, po zgromadzeniu tych opinii, urząd wydał decyzję stwierdzając nie jest potrzebna ocena oddziaływania tej inwestycji na środowisko.

- Wszystkie wykonywane przez urząd czynności mieściły się w granicach obowiązującego prawa. W Andrychowie jest wielu przedsiębiorców, którzy w podobnych sprawach muszą przechodzić tę samą ścieżkę prawną – przekonuje burmistrz Andrychowa.


Wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec sprawy, bowiem korzystne dla przedsiębiorcy decyzje w sprawie tej inwestycji nie są jeszcze prawomocne. W międzyczasie swoje zastrzeżenia złożyli sąsiedzi planowanej inwestycji...


Po niemal rocznej prawnej batalii o zezwolenie na rozbudowę zakładu, A. Gołba poważnie zastanawia się nad wycofaniem z Andrychowa produkcji i przeniesieniem jej do innej gminy.

 

AKTUALIZACJA: 2016-04-21

Jest ciąg dalszy tej sprawy. Jak się dowiadujemy, korzystny dla przedsiębiorcy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uprawomocnił się.

Czy burmistrz przyzna teraz rację przedsiębiorcy i wyda postanowienie o umorzeniu postępowania, a przedsiębiorca będzie mógł rozbudować zakład?

 

Do tematu powrócimy....

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

infocar, 15.03.2018 09:50

Kogóż to przeprosiny na gównej? Czubus? Czy sportowiec?

kaczor, 26.04.2016 16:54

dwa fragmenty z artykułu "Władze Andrychowa nie mają sobie nic do zarzucenia. Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak twierdzi, że w całej tej sprawie wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi procedurami." Za to sąd "Jak się dowiadujemy, korzystny dla przedsiębiorcy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uprawomocnił się." ssstokrotka ma absolutną rację.

ssstokrotka, 26.04.2016 13:47

Andrychów... Kraków... Warszawa... wszędzie to samo. Dopóki urzędnicy nie będą ponosić odpowiedzialności za swoje decyzje, nic się nie zmieni... więc jak sądzę, nie zmieni się nigdy.

petarda, 24.04.2016 05:27

Wszystkie kometarze jednoznacznie wskazuja na = spieprzac z Andrychowa, a najlepiej z POLSKI. BZDURNA decyzja i sprawa ciagnie sie tyle czasu przeciez to powinna byc formalnosc!!!! a wogole to po co dezycja, przeciez to "moje" i moge robic co chce. cytat (...) czy aligatory wystepuja w POLSCE?? - nie, czy są chronione TAK!, a czy ten gatunek jest na wymarciu NIE (...) i wszystko w tej sprawie

infocar, 23.04.2016 14:42

@czubus Ty i dziennikarze możecie napisać co tylko chcecie, ale za swoje słowa musisz odpowiadać. Polecam oskarowy "Spotlight', w którym jest świetnie pokazane jak trzeba się obłożyć się dowodami, żeby kogoś o coś oskarżyć, bo w przypadku braku dowodów gazeta zbankrutuje pod ciężarem odszkodowania.

xpek, 23.04.2016 14:29

pytanie do osoby X w stylu czy to prawda że przyjął pan wczoraj łapówkę? (nie mając na to żadnych dowodów) czyż to nie jest pomówienie ( nawet jeśli ktoś zaprzeczy). chciałbyś żeby ci ktoś takie zadał na forum publicznym z imienia i nazwiska?????

czubus, 23.04.2016 13:39

@ infocar no to mamy nową jakość, teraz nawet dziennikarze nie odważą się zadawać niektórych pytań, a co dopiero niewygodnych, bo skoro pytanie o uściślenie wypowiedzi jest pomówieniem, to nic dodać nic ująć, gratuluję dziennikarskiego obiektywizmu

infocar, 23.04.2016 11:58

@czubus Każdy przypadek jest inny, ale poczytaj o "pomówieniu przez pytanie", bo wg mnie zrobileś coś takiego.

xyz77, 23.04.2016 10:25

nie rozumiem dlaczego jak jest szansa na nowe stanowiska pracy to urzedasy robia problemy chyba zapominaja z czyich podatkow maja pensje.

czubus, 23.04.2016 08:25

@infocar w moim komentarzu był tylko cytat z tekstu powyżej i pytanie z tym cytatem związane, ale najwyraźniej kogoś drażniło...

repart, 22.04.2016 18:47

Takich kwiatkow z naszej łączki może być więcej wspolczuje lokalnym przedsiębiorcom

michall, 22.04.2016 14:33

Urzędnik chciał w łapę i nie dostał, narobił za to dziadostwa i już,urzędasy które zaczęły pracę przed 1990 rokiem to hrabiostwo,pracują jak w prl

xyz77, 22.04.2016 13:25

nieprawda jest ze wszyscy traktowani sa tak samo konkurencyjna firma bez problemu otrzymala pozwolenia i hala stoi.Czyli sa rowni i rowniejsi.WSTYD

Gacenty, 22.04.2016 10:06

@zandrychowa komentarze osób które krytykują niektóre poczynania dzisiejszych władz gminy, są o wiele bardziej uzasadnione niż tych, którzy tu od 5 lat siedzą i ględzą o tym jak to źle było za poprzedniej władzy nie wnosząc nic do dyskusji.

infocar, 22.04.2016 08:19

@czubus Jeśli poszkodowany ( AG został przez Ciebie pomówiony) zgłosił to redakcji, to redakcja staje się współodpowiedzialna za treść komentarza. Wiesz, że w razie sprawy w sądzie, to Ty masz udowodnić, że dochodziło do nieprawidłowości?

orange, 22.04.2016 07:07

antypis ciekawe kto ci udostępnił w szpitalu p. laptopa jesteś poważnie chory z nienawiści że jesteś nieudacznikiem życiowym z Twego wypisywania tych głupot czepiania się nawet straży pożarnych nie ma wątpliwości że jesteś taki zwykły przygłup przepraszam innych komentujących za te słowa.

zandrychowa, 22.04.2016 04:56

Po to są sądy że mają rozstrzygać tego typu sporne sprawy. To jednak w żaden sposób nie rzutuje na sytuację w gminie Andrychowie która podnoszona jest w ostatnich latach z zapaści. Nowe drogi,chodniki, kanalizacja, remonty budynków szkolnych, place zabaw ,wkrótce nowa strefa gospodarcza i miejsca pracy..... Długo tak można wymieniać Nie popełnia błędów jednak ten który nic nie robi. Czasami zdarzają się różne sporne sytuacje tak jak ta opisywana w artykule.Sąd to rozstrzygnął i jest Okej W Andrychowie jest paru pieniaczy,związanych z układam jaki panował w Andrychowie za poprzednich władz.Oni od lat żyją tylko kolejnymi pseudoaferami i cieszą się jak coś się nie udaje albo jak coś idzie nie tak. Obserwujcie ich -widzicie jak sapią, jak się podniecają i uaktywniają w komentarzach na każdą złą wieść z Andrychowa.....To nie są prawdziwi patrioci

AntyPIS, 21.04.2016 22:58

żakogrodzie powiem tylko jedno- TONIECIE z dnia na dzień.

ogi333, 21.04.2016 20:33

@tomekx dobra rada odpuść choć troszkę bo ci pikawa nie wyrobi przez te 4 lata . i powtórz podstawówkę z matmy bo 15

mark7, 21.04.2016 20:31

Nie posiadam dowodu osobistego, z przyczyn mi wiadomych.Poprzednie zdjęcie miałem w poprzednim pogańskim wcieleniu . Obecnie ,by być nie zjedzonym przez światłych patriotów mam nową mordę w nowej rzeczywistości , nowej zmiany na lepsze.

aleocochodzi, 21.04.2016 20:21

Jak sobie ludzie przypomną tych panów ze zdjęcia to nie sądzę. Mark 7 miał lepsze zdjęcie to z dowodu :)

tomekx, 21.04.2016 19:54

Toi pisowscy hejterzy mogą sobie dziś poużywać Spokojnie wasz czas i całego tego pseudo rządu który popieracie przeminie szybciej niż wam się wydaje

ogi333, 21.04.2016 19:19

no ciekawe ? dobre pytanie na koniec bo jak na razie pan żak ma prawomocne wyroki WSA w czterech literach co sprawia , że . SYF I SZAMBO W MIEŚCIE panie żak

aleocochodzi, 21.04.2016 18:56

Rządy PO-PSL (zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym): Kupiono moździerze dla wojska za 1 mld zł jednak bez amunicji.

luna83, 18.04.2016 07:45

Brawo dla Pana Adama! W końcu chłop z jajami.Walczy o swoje i wygra!Trzymam kciuki! I powodzenia!

zajusz, 13.04.2016 00:10

Kiedy baran przestanie robić z siebie barana?

AntyPIS, 12.04.2016 20:43

najzabawniejsze jest to, że kilka babeczek z urzędu siedzi na mamnjjuusa pod znanymi nam nickami i jeszcze na beszczela komentują :) Pozdrawiam panie :)

Maksymilian, 12.04.2016 19:29

Czytałem to wszystko już kilka razy i nie mogę uwierzyć.Wygląda na brak kompetencji wielu odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację.

luna83, 12.04.2016 18:10

Brawo dla Pana Adama! W końcu chłop z jajami.Walczy o swoje i wygra!Trzymam kciuki! I powodzenia!

krisu78, 11.04.2016 21:30

jakby urzędnicy czy burmistrzowie wiedzieli że za rażące błędy jakie udowadnia im sąd administarcyjny płaciliby z własnych pensji sprawy wyglądałyby pewno inaczej

demokracja, 11.04.2016 21:12

Art. 231. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. . Dochodzi do tego pozniej tez to ze osoba skazana nie moze pelnic funkci Ale do tego droga daleka.

gregory, 11.04.2016 20:36

Czy ten przedsiębiorca rozważa wystąpienie na drogę cywilną przeciwko urzędnikom w tym Żakowi?

gregory, 11.04.2016 20:35

tak się zastanawiamy w rodzinie Jakie konsekwencje grozą Żakowi za takie naruszenia o jakich mówi ten sąd administracyjny?

AntyPIS, 11.04.2016 19:52

ile to już ? 3:0 dla sprawiedliwości ? czy 4:0 ? :)

wiktoria, 11.04.2016 19:21

Niestety kolejne niekorzystne dla ekipy pana burmistrza Żaka rozstrzygnięcie sądu administracyjnego.

ogi333, 11.04.2016 19:13

"Wszystkie wykonywane przez urząd czynności mieściły się w granicach obowiązującego prawa." jakiego prawa ? Korei Północnej ? bo WSA wyraźnie w swym orzeczeniu wskazuje na ŁAMANIE PRAWA panie żak .

martinez, 11.04.2016 17:43

No fakt. Wyrok sądu administracyjnego to wstyd dla ekipy Żaka. Po ludzku trudno zrozumieć jak mogli tak potraktować w urzędzie tego pana.

tomasz2, 11.04.2016 17:26

ma rację internauta poniżej. jakie poglądy polityczne ma ten przedsiębiorca to tylko jego sprawa. zobaczymy co będzie. ale wyrok sądu administracyjnego jest druzgocący dla ekipy Żaka.

normalnoscichce, 11.04.2016 05:32

w tej sprawie opozycja jest najmniej ważna. ważne co działa prokuratura i co orzekł sąd administracyjny prokuratura prowadzi postępowanie a sąd administracyjny wydał już wyrok jak czytam. Co SĄD sądzi o postępowaniu urzędu pod kierownictwem p. Żaka "Po kilkumiesięcznej batalii suchej nitki na postępowaniu gminy, nie zostawił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie. 17 lutego 2016 roku WSA wydał wyrok, w którym stwierdził: - urząd niesłusznie uznał, że planowana inwestycja może być przedsięwzięciem mogącym w znaczny sposób oddziaływać na środowisko”. - Urząd nie powinien w ogóle prowadzić postępowania w tej sprawie, jeżeli uznał, że wymieniona inwestycja nie wymaga uzyskania Decyzji Środowiskowej. - Urząd powinien wydać decyzję umarzającą postępowanie, ze względu na brak oddziaływania na środowisko, zgodnie z art. 105 par 1 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, - Urząd nie ma prawa do dowolnej interpretacji przepisów Ustawy o Ochronie Srodowiska."

normalnoscichce, 11.04.2016 05:31

spokojnie ostatni. opozycja jest i to na tej stronie gdzie ci co zajęci są pisem najmniej się spodziewają:) cierpliwości:)

leon, 11.04.2016 05:21

specnarz i cała reszta na nic wasze pianie. Psy szczekają karawana jedzie dalej po kolejnych 8 lat rządów Pana Burmistrza Tomasza Żaka

specnarz, 11.04.2016 04:53

To nieprawda co piszecie. Pan Burmistrz bardzo wspiera przedsiębiorców... . ZAPRZYJAŹNIONYCH Znikają miejsca pracy - powstają miejsca rozrywki i wydawania kasy. . "MIEJSCE USŁANE ......

ostatni, 10.04.2016 22:11

Każdej władzy trzeba patrzyć na ręce!!! Nie ma znaczenia czy z PISu, Platformy czy od Pana Żaka, trzeba ich rozliczać i pilnować! To oni są naszymi pracownikami za swoją prace wynagradzani. W obecnej chwili brak konstruktywnej opozycji do ekipy żądzacej jest naszym ogromnym problemem!!!

martin, 10.04.2016 20:17

1. gośc nie jest z pisu. zresztą jeśli takie rzeczy miały by znaczenie to jest jeszcze gorzej niż myślą Andrychowianie. 2. kolejny druzgocący dla ekipy Żaka wyrok sądu administracyjnego. 3. bolsen pyta: Przecież to już jest jakaś farsa. Jak długo będziemy się godzić na panowanie przyjezdnego księcia, który z naszej gminy zrobił sobie prywatny folwark? Nie należysz do jego świty nie masz prawa podskoczyć? Smutne te pytania

aleocochodzi, 10.04.2016 20:02

Gosć musiał być z Pisu i trzeba było mu dowalić. Żak nie jest głupi i ta decyzja musiała pójsć od jego mocodawców. Pamiętamy wszyscy pokłony przed tekturowym złodziejem.

AntyPIS, 10.04.2016 19:59

Kolejna przegrana sprawa Gminy Andrychów pod przywództwem tomasza żaka. Kolejne koszty sądowe i kolejne straty. O kompromitacji nie ma co wspominać bo do tego żakogród zdążył nas przyzwyczaić :)

normalnoscichce, 10.04.2016 19:12

po drugie prokuratura prowadzi swoje postępowanie ale sąd administracyjny wydał już wyrok jak czytam. Co SĄD sądzi o postępwoaniu urzędu pod kierownictwem p. Żaka "Po kilkumiesięcznej batalii suchej nitki na postępowaniu gminy, nie zostawił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie. 17 lutego 2016 roku WSA wydał wyrok, w którym stwierdził: - urząd niesłusznie uznał, że planowana inwestycja może być przedsięwzięciem mogącym w znaczny sposób oddziaływać na środowisko”. - Urząd nie powinien w ogóle prowadzić postępowania w tej sprawie, jeżeli uznał, że wymieniona inwestycja nie wymaga uzyskania Decyzji Środowiskowej. - Urząd powinien wydać decyzję umarzającą postępowanie, ze względu na brak oddziaływania na środowisko, zgodnie z art. 105 par 1 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, - Urząd nie ma prawa do dowolnej interpretacji przepisów Ustawy o Ochronie Srodowiska."

normalnoscichce, 10.04.2016 19:10

to prawda że śledztwo to nie wyrok. ale jest śledztwo. w odróżnieniu od spraw kiedy po donosach na andrychowian nazywanych wrogami władzy prokuratura umarzała postepowanie lub odmawiała wszczęcia go a tzw. klakeirzy zakolandii i tak niszczyli słowami tych ludzi.

ogi333, 10.04.2016 19:05

@Maksymiliasn może chodzi o rzecz prozaiczną że tam wpłaty na komitet wyborczy były a tutaj wpłat brak ? . @xpek tak samo gaworzyłeś jak Aneta Wądrzyk była oskarżoną a jest ! NIEKARANYM ZŁODZIEJEM czekam jak Żak zostanie niekaranym szkodnikiem prywatnego biznesu

xpek, 10.04.2016 19:02

śledztwo to nie wyrok. to że się komuś wydaje że coś jest nie tak nie przesądzą że jest nie tak

Maksymilian, 10.04.2016 18:50

Dla mnie jest to dziwna sprawa wręcz odwrotna jak w przypadku tzw.strefy,gdy"ratowano" miejsca pracy u kolegi który startował w wyborach z komitetu wyborczego obecnego burmistrza.

tomasznasz, 10.04.2016 18:05

Popatrzcie ludzie. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie „działania na szkodę interesu prywatnego” przez urzędników. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie o decyzjach urzędu rządzonego przez Żaka: - Urząd niesłusznie uznał - Urząd nie powinien w ogóle - Urząd nie ma prawa do dowolnej interpretacji przepisów Żak na to że jest wszystko ok. "Gratuluję"

tomasznasz, 10.04.2016 18:02

Szokujące jak wygląda sytuacja gdy odrzuci się propagandę sukcesu klakierów zakolandii. Przyłączam się - niech pan nie daje za wygraną. niech pan nie przenosi zakładu poza Andrychów. Władza zmienia się.

gregory, 10.04.2016 17:47

i jeszcze prośba do tego przedsiębiorcy - niech przez zachowanie ekipy Żaka nie likwiduje miejsc pracy w Andrychowie!

gregory, 10.04.2016 17:47

ostatni - spokojnie. prokuratura prowadzi postępowanie "w sprawie „działania na szkodę interesu prywatnego” przez urzędników."

szpp, 10.04.2016 17:43

brawo dla mamnewsa że zawsze stają po słusznej stronie i nie bawią się w politykę, a robią co do nich należy raz potrafią przywalić żakowi a innym razem innemu jeśli na to zasługuje swoich postępowaniem tak ma być, trzeba być uczciwym w swoim działaniu

ostatni, 10.04.2016 17:23

W naszym kraju wszystko można zrobić zgodnie z prawem. A zwłaszcza zniszczyć obywatela. Nawet do przyłonczenoa do kanalizacji zmusza cię zgodnie z prawem!!! Prawo nie działa tylko wtedy kiedy jego ręka dotyka tych którzy je tworzą! Urzędnicy, politycy, policja, straż miejska to nasi pracownicy bo otrzymują wynagrodzenie z naszych pieniędzy! A wiec jeśli źle pracują to trzeba ich ukarać albo zwolnić!!! Potrzeba nam więcej takich jak pan Adam!!! Wspieram i powodzenia!!!!!!!!!!!!

martinez, 10.04.2016 17:08

klakier zalkolandii w formie. najpierw z kolegami popluł na przedsiębiorcę a potem o tym że to inni oczerniają.

asquit, 10.04.2016 16:33

to że jest jakieś śledztwo nie przesądza o winie, ale takie podstawy to trzeba wiedzieć chociaż z drugiej strony w w państwie PIS wszystko jest możliwe -pisowcy są dobrzy w oczernianiu i szkalowaniu innych nawet jak komuś wina nie została udowodniona

kaczor, 10.04.2016 16:05

Jedna tylko prośba do tego przedsiębiorcy - niech jednak nie wyprowadza firmy z Andrychowa. Zresztą zanim wszystko by pozałatwiał wiele może zmienić się:)

kaczor, 10.04.2016 16:04

nie sądzę żeby to coś miało wspólnego z "powstawaniem z kolan". Po prostu prokuratura przyjrzała się problemowi i wszczęła postępowanie w sprawie "„działania na szkodę interesu prywatnego” przez urzędników." Żak twierdzi że wszystko jest ok. Ciąg dalszy nastąpi, zobaczymy jak potoczy się ta sprawa.

aleocochodzi, 10.04.2016 15:55

Państwo Polskie powstaje z kolan. Niektórym osobom to bardzo przeszkadza. Po sfałszowanych wyborach na szczeblu województwa, powiatu i gminy jest zbyt wielu zdrajców, złodziei i fałszerzy. Strach przed prawdą jest paraliżujący.

tomasz2, 10.04.2016 15:49

to jasne że śledztwo prokuratury to nie wyrok. sprawa jest prościutka jak drut z jednej strony przedsiębiorca i prokuratura jaka wszczęła postępowanie "w sprawie „działania na szkodę interesu prywatnego” przez urzędników." z drugiej Tomasz Żak jaki twierdzi, "że w całej tej sprawie wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi procedurami". tyle na razie wiemy.

asquit, 10.04.2016 15:23

to że jest jakieś śledztwo nie przesądza o winie ale takie podstawy to trzeba wiedzieć chociaż z drugiej strony w

AntyPIS, 10.04.2016 14:55

żakogród zgubiła pycha, dlatego upada z tygodnia na tydzień. A wszystko dzięki chorej ambicji- jak to mówią mieszkańcy andrychowa- kilku andrychowskich klaunów :)

tomasz2, 10.04.2016 14:53

są i oczywiście "klakierzy zakolandii" którzy wylewają jad na przedsiębiorcę. oni tak z każdym kto wejdzie w drogę im albo ich guru. można się przyzwyczaić.

tomasz2, 10.04.2016 14:52

prosta sprawa z jednej strony przedsiębiorca i prokuratura jaka wszczęła postępowanie "w sprawie „działania na szkodę interesu prywatnego” przez urzędników." z drugiej Tomasz Żak jaki twierdzi, "że w całej tej sprawie wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi procedurami".

krisu78, 10.04.2016 14:22

bolsen "Przecież to już jest jakaś farsa. Jak długo będziemy się godzić na panowanie przyjezdnego księcia, który z naszej gminy zrobił sobie prywatny folwark? Nie należysz do jego świty nie masz prawa podskoczyć? Inwestor, który zapewnia miejsca pracy ucieknie do innej gminy. Promuje się tylko inwestycje które mają na celu wyciągać pieniądze od mieszkańców, jak na przykład centrum handlowe, zresztą nikomu nie potrzebne. Zakłady produkcyjne są ewidentnie koszone i inwestorzy uciekają choćby do Wieprza" niestety podobnej opinii jest coraz więcej przedsiębiorców

krisu78, 10.04.2016 14:21

Andrychów pod rządami Żaka "przyjazny" przedsiębiorcom:( Ech ""Prokuratura........... po rozpoznaniu sprawy na początku kwietnia wszczęła śledztwo w sprawie „działania na szkodę interesu prywatnego” przez urzędników."

kalafior, 10.04.2016 14:08

@tomekx Jak tak słabo zarabiaja w tej firmie to niech tam dalej nie pracują bo to nie więzienie.Dopóki ludzie beda godzic sie pracowac za 6- 8 zł na godzine to taki pracodawca czy inny bedzie tyle płacił.

martinez, 10.04.2016 13:51

Andrychów za rządów Żaka "Prokuratura była podobnego zdania i po rozpoznaniu sprawy na początku kwietnia wszczęła śledztwo w sprawie „działania na szkodę interesu prywatnego” przez urzędników." klakierom zakolandii pozostaje wylewanie jadu.

inell, 10.04.2016 13:45

Autor nieśmiało w ostatnich linijkach pisze o sąsiadach ,hehe Prawdziwe powody nieprzychylnosci p.Gołbie zapewne niezostana tutaj opisane nigdy.ale za to stali bywalcy komentatorzy moga sie wysr....ć ze swoich flustracji:)

ogi333, 10.04.2016 12:22

@bolsen01 100/100 SYF I SZAMBO W MIEŚCIE panie żak

azquit, 10.04.2016 11:32

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 10.04.2016 11:24

PiS nie przestrzega KONSTYTUCJI i łamie prawo. to cię nie boli?

AntyPIS, 10.04.2016 11:08

Niestety to kolejny przykład na niszczenie tych, którzy robią i chcą zrobić w Andrychowie coś dobrego, ale są poróżnieni z żakogrodem. Burmistrzu żak jak wiemy nie przestrzega prawomocnych wyroków sądów (ostatnie wydarzenia w sprawie SP4) oraz w pełni popiera obsadzanie stanowisk w gminie osobami z "umorzonymi warunkowo wyrokami" przez co mieszkańcy odnoszą wrażenie, że sam uważa się za PRAWO. Przedsiębiorca i prokuratura nie pozostawią suchej nitki na andrychowskim magistracie a to dopiero początek, bo na horyzoncie niedługo pojawią się kolejne dwie sprawy (lada chwila pojawi się stanowisko prokuratury w tych sprawach). Życzę żakogrodowi powodzenia bo odciąganie spraw sądowych w czasie to tylko rozwiązanie tymczasowe :)

...komentator..., 10.04.2016 10:51

asquit Szkoda, że nie chcesz zauważyć, że Nowoczesny Ryszard i ta cała jego partia to ta sama zaraza co reszta partiokracji? To zwyczajna przybudówka PO, taka Platforma pod inną nazwą. Oni nic nie zmienią, bo to jest to samo zło co PiS, PO, PSL, SLD.

orange, 10.04.2016 10:47

zastanawia mnie dlaczego A G. chce zrezygnować ze swoich racji jeśli nic nie kombinował z jakimiś zamiennikami do klejenia to wygra a może trzeba porozmawiać z pracownikami tego zakładu??? może z byłymi pracownikami jak to jest z tymi środkami chemicznymi i klejami czy stosują to co jest w dokumentach itd. dlaczego sąsiedztwo tego zakładu też ma jakieś obiekcje co do tej firmy to jednak powinno być wyjaśnione do końca.

maniek, 10.04.2016 10:43

to że pan walczy to jedno. drugie że "Prokuratura po rozpoznaniu sprawy na początku kwietnia wszczęła śledztwo w sprawie „działania na szkodę interesu prywatnego” przez urzędników."

nietakszybko, 10.04.2016 10:38

co to sprawy. dobrze że Pan walczy w obronie swoich racji. Niestety klakierzy zakolandii bedą go za to niszczyć co już widać po niektórych komentarzach

nietakszybko, 10.04.2016 10:36

apropos donoszenia jak pisze klakier zakolandii z innej stronki o Andrychowie gdy rządzi Żak Czy to prawda, że burmistrz złożył wniosek o ukaranie pana w sprawie prowadzenia bloga? ...... Odpowiedzi Dariusz Kurek20 marca 2016 08:48 ......... Byłem na taką okoliczność rozpytywany przez andrychowską policję. Niestety nie jestem w stanie precyzyjnie powiedzieć jaka jest treść wniosku/zawiadomienia. O to zapytajcie Państwo burmistrza/Gminę........ Z rozmów z Policją wiem, że odmówiła ona wszczęcia postępowania w tej sprawie.........

tomekx, 10.04.2016 10:29

Powszechnie wiadomo jak niektórzy słabo zarabiają w tej firmie więc lansowanie się w roli męczennika jest po prostu śmieszne

tomekx, 10.04.2016 10:27

Niestety widać że donoszenie na innych niektórym dobrze idzie. Tak mamy rząd i taki kraj: tylko spiski,donosicielstwo,kłamstwa i pomówienia.Ale to się skończy wcześniej niż się niektórym wydaje

AntyPIS, 10.04.2016 10:24

Niestety to kolejny przykład na niszczenie tych, którzy robią i chcą zrobić w Andrychowie coś dobrego, ale są poróżnieni z żakogrodem. Burmistrz żak jak wiemy nie przestrzega prawomocnych wyroków sądów (ostatnie wydarzenia w sprawie SP4) i w pełni popiera obsadzanie stanowisk w gminie osobami z "umorzonymi warunkowo wyrokami" przez co mieszkańcy odnoszą wrażenie, że sam uważa się za PRAWO. Przedsiębiorca i prokuratura nie pozostawią suchej nitki na andrychowskim magistracie a to dopiero początek, bo na horyzoncie niedługo pojawią się kolejne dwie sprawy (lada chwila pojawi się stanowisko prokuratury w tych sprawach). Życzę żakolandi powodzenia bo odciąganie spraw sądowych w czasie to rozwiązanie tylko tymczasowe :)

asquit, 10.04.2016 10:07

pierwszy do odsunięcia od koryta kaczyński który odkąd pamiętam jest na naszym utrzymaniu jako poseł .utrzymywanie tego gościa nadal na pensji z budżetu państwa to marnotrawstwo publicznych pieniędzy i stanowi działanie na niekorzyśc państwa czas na nowych ludzi - czas na Nowoczesną

...komentator..., 10.04.2016 09:56

Do tego doprowadziła partiokracja od 1989 roku, ale ciemny naród już 27 lat wybiera ciągle te same świnie, które żrą przy korycie i śmieją się z tych baranów, które je wybierają. Mam nadzieję, że opamięta się te 50% narodu, które nie głosuje i wyrzuci te wszystkie świnie od sejmowego koryta i nastąpi całkowita zmiana pokoleniowa w polskim parlamencie i koniec tego szkodliwego i zatruwającego życie zwykłych ludzi układu okrągłostołowego.

bolsen01, 10.04.2016 09:40

Przecież to już jest jakaś farsa. Jak długo będziemy się godzić na panowanie przyjezdnego księcia, który z naszej gminy zrobił sobie prywatny folwark? Nie należysz do jego świty nie masz prawa podskoczyć? Inwestor, który zapewnia miejsca pracy ucieknie do innej gminy. Promuje się tylko inwestycje które mają na celu wyciągać pieniądze od mieszkańców, jak na przykład centrum handlowe, zresztą nikomu nie potrzebne. Zakłady produkcyjne są ewidentnie koszone i inwestorzy uciekają choćby do Wieprza. Sąsiedzi też zaczęli rzucać kłody pod nogi? Pewno należą do świty jaśnie pana. Samo narzuca się skojarzenie z Orwella, są równi i równiejsi. A propos sąsiada z drugiej strony ulicy. Czy mógłby się ktoś zainteresować kwestią podatku od nieruchomości, byłego biurowca AFMu, zakupionego w niedawnym czasie przez prywatnego przedsiębiorcę? Cena zakupu była niską z uwagi na wielką kwotę podatku, w związku z ogromną powierzchnią tego obiektu. Gdzie ta kasa, zasilająca gminny budżet? Wszyscy urzędnicy w tej sprawie nabrali wody w usta. Taka mała sugestia, Panie Adamie. Trzymam za Pana kciuki i liczę że zostanie Pan w naszej ginie. Powodzenia.

sportowiec, 10.04.2016 09:23

Może jakaś kontrola w zakładzie !!!!!!!!!!! nie do końca chyba taki "wspaniały i uczciwy ten zakład" ... różne słuchy chodzą ...

infocar, 10.04.2016 09:18

Sprawa zakończy się prawomocnym wyrokiem gdzieś w okolicach 2026 r.