Boże Ciało w czasach koronawirusa [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.06.2020 12:15, PG
W czwartek (11.06.) w kościele katolickim obchodzone jest święto Bożego Ciała.
Boże Ciało w czasach koronawirusa [FOTO]

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym i wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Jest dniem wolnym od pracy. Święto zostało ustanowione w XIII wieku po objawieniach, jakie miała Julianna de Retnie przełożona klasztoru z Mont Cornillon koło Liege. Dość szybko w Boże Ciało zaczęto organizować procesje z Najświętszym Sakramentem.

Uroczystością tym zawsze towarzyszą liczne procesje, które przechodzą ulicami miast i wsi, gdzie wierni po drodze zatrzymują się przy czterech ołtarzach. Czterech, bo tylu jest Ewangelistów. Przy każdym ołtarzu czytany jest fragment innej Ewangelii: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Z powodu koronawirusa, w większości parafii, procesję odbyły się tylko wokół kościoła.

Tak to wyglądało w kościele św. Stanisława:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy