reklama

Bezpłatne badania dla mieszkańców regionu

, MAGAZYN, Wiadomości, 16.06.2021 09:35, INFORMACJA PRASOWA
Z badań mogą skorzystać osoby w wieku 18-60 lat.
Bezpłatne badania dla mieszkańców regionu

Zamieszczamy komunikat z ZZOZ w Wadowicach

"Uprzejmie informujemy, że Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach drogą konkursu ofert został wybrany na realizatora programu polityki zdrowotnej pn. „Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego”. Program jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

Celem Programu jest poprawa stanu zdrowia uczestników poprzez redukcję masy ciała u osób ze stwierdzoną nadwagą i otyłością, a przez to zapobieganie chorobom przewlekłym. W ramach Programu zaplanowano konsultacje z dietetykiem oraz psychologiem, zajęcia rehabilitacyjne na basenie i sali rehabilitacyjnej, a także utworzenie dietetycznego punktu konsultacyjnego.

Rekrutacja uczestników trwa od czerwca do końca sierpnia. Na tym etapie ZZOZ prowadzi współpracę z lekarzami Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz poradniami specjalistycznymi. Do Programu mogą być zgłaszane osoby ze zidentyfikowanymi czynnikami ryzyka, najbardziej narażone na rozwój chorób cywilizacyjnych i spełniające określone w Programie kryteria:

a) kryteria włączenia

Wiek: od 18 do 60 lat w przypadku kobiet i od 18 lat do 55 lat w przypadku mężczyzn.

Takie określenie kryterium wieku uzasadnione jest występowaniem u takich osób umiarkowanego lub niskiego ryzyka chorób przewlekłych oraz możliwością uzyskania najlepszego efektu profilaktycznego bez użycia farmakoterapii.

BMI 25 kg/m2 i 45kg/m2

b) kryteria wykluczenia

  • cukrzyca wymagająca farmakoterapii,

  • ciężkie, niepoddające się leczeniu nadciśnienie tętnicze,

  • zdiagnozowana choroba niedokrwienna serca,

  • niewydolność krążenia,

  • niedoczynność lub nadczynność tarczycy niewyrównana,

  • choroba /zespół Cushinga,

  • zaburzenia psychotyczne,

  • padaczka,

  • sterydoterapia doustna,

  • dysfunkcja układu ruchu uniemożliwiająca wykonywanie ćwiczeń.


Do Programu mogą zgłosić się również sami pacjenci. Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Informujemy, że podstawą kwalifikacji są badania biochemiczne oraz wywiady lekarskie. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników, prosimy o jak najszybsze dokonywanie zgłoszeń.

W przypadku osiągnięcia wymaganej liczby pacjentów przed planowanym terminem zakończenia rekrutacji, późniejsze zgłoszenia nie będą przyjmowane.

ZZOZ w Wadowicach jest realizatorem Programu na terenie Subregionu Małopolska Zachodnia, do którego należą powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski, wadowicki."


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy