reklama
reklama

Betlejemskie Światło Pokoju już dotarło do Wadowic [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 18.12.2019 07:00, INFORMACJA PRASOWA
To już tradycja.
Betlejemskie Światło Pokoju już dotarło do Wadowic [FOTO]

Od 1991 roku Związek Harcerstwa Polskiego organizuje sztafetę Betlejemskiego Świata Pokoju. Światło zapalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem dociera do Polski dzięki słowackim skautom i zaczyna swoja podróż po całej Polsce, biegnąc dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

W niedzielę, 16 grudnia, prawie 100-osobowa reprezentacja zuchów i harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP udała się do Krakowa, aby wziąć udział w uroczystym przekazaniu Światła.


O godzinie 15:45 harcerze wzięli udział w Apelu na Wzgórzu Wawelskim, następnie we Mszy Świętej w Katedrze Królewskiej, by na koniec uroczyście przejść na Rynek Główny, gdzie miało miejsce przekazanie Światełka mieszkańcom Krakowa i harcerzom, którzy przybyli do Stolicy Małopolski specjalnie na tą okazję, z różnych części kraju. W uroczystościachwzięli udział skauci z Białorusi i Ukrainy.

Co roku sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju przyświeca inne hasło. W tym roku zapłonie ono na wigilijnych stołach wraz z hasłem „Światło, które daje moc…”, które jest nawiązaniem do słów świętego Jana Pawła II wypowiedzianych na krakowskich Błoniach.

Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło już swoją wędrówkę po terenie działania Hufca Ziemi Wadowickiej. Dotarło do wielu instytucji i miejsc.
Długoletnią tradycją zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP przekażą mieszkańcom Wadowic i okolic Światło wędrujące z Groty Narodzenia Pańskiego.

Betlejemskie Światło Pokoju będące znakiem braterstwa, jedności i pokoju jest nieodłącznym elementem adwentowego przygotowania na Narodzenie Pana. Nie może go zabraknąć również na naszych stołach podczas wigilijnej wieczerzy.

Uroczyste przekazanie BŚP odbędzie się w Sanktuarium Karmelitów Bosych w niedzielę 22 grudnia 2019 podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Gorąco zapraszamy do udziału w uroczystości, aby odebrać Światło, które będzie towarzyszyć nam wszystkim w ten świąteczny czas.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

JerzyO, 18.12.2019 09:07

Jeden artykuł namawiający do protestów w obronie sędziów złodziei a następny o Betlejemskim światełku pokoju i świątecznym nastroju. Oto "kunszt" dziennikarstwa .....ktoś coś ?