reklama

Będą pomiary hałasów wydobywających się z Elektrociepłowni

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.05.2020 18:05, PG
Ciągle nie da się spać.
Będą pomiary hałasów wydobywających się z Elektrociepłowni

Niestety, problem szumu z turbin Andrychowskiej Elektrociepłowni nadal nie został rozwiązany. Wciąż dostajemy nowe informacje od mieszkańców, że hałasy nie ustały a wieczorami i w nocy są one najbardziej uciążliwe. Przy ul. 1 Maja nie da się spać, nawet przy zamkniętych oknach. Postanowiliśmy drążyć sprawę.

Zapytaliśmy w wydziale środowiska Starostwa Powiatowego w Wadowicach, czy wiedzą o sprawie i czy jest to bezpieczne dla środowiska i dla ludzi. Okazuje się, że powiat nie ma takich doniesień, ale kiedy pomiary emisji hałasu wykażą przekroczenia dopuszczalnych norm na terenach chronionych, starosta musi wydać decyzję o normach w środowisku chronionym akustycznie.

Z tego co dowiadujemy się w urzędzie, pomiary zostały zlecone, o ich wynikach ma nas w ciągu najbliższych dni poinformować prezes AEC Mirosław Nowak.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bento, 27.05.2020 12:27

Informuję, że okresowy i delikatny szum z ekologicznej, gazowej ciepłowni, którą uratowaliśmy takim nakładem sił i kosztów został z pomocą inżynierów dźwięku celowo wkomponowany w szum rzek i strumyków płynących wartko na terenie naszego unikalnego Parku Krajobrazowego Beskidu Małego oraz jego otuliny i nie zakłóca nikomu snu, ani w Krakowie, ani w Oświęcimiu, ani w Sułkowicach. Cykliczność szumu jest dodatkowo zsynchronizowana z użyciem sztucznej inteligencji z rytmem naszych lokalnych wiatrów fenowych, co jedynie podnosi atrakcyjność turystyczną gminy. Tytuł artykułu jest złośliwy, tendencyjny, ma na celu skompromitowanie samorządu terytorialnego który dokłada wszelkich starań dla dobra wszystkich mieszkańców i turystów. Używanie w kontekście tego słów i wyrażeń takich jak "hałas", "ciągle nie da się spać", "postanowiliśmy drążyć sprawę", "emisja hałasu" należy uznać jako próbę szerzenia mowy nienawiści. Donos do starostwa powiatowego traktuję zaś jako kolejne złośliwe działanie wobec już i tak najczęściej kontrolowanej gminy w województwie małopolskim. Rozważam powiadomienie prokuratury i ustalenie numerów sprzętu IP redaktorów podsycających w społeczeństwie antagonizmy, szczególnie w kontekście planowanego zgłoszenia władz gminy do udziału w konkursie Samorządowy Lider Ekologicznych Elektrociepłowni. Pozdrawiam. Judyta

Skalpel, 26.05.2020 21:26

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EkLTKFy-6Zk#