Barokowy kościół patrona Kęt zmienia swoje oblicze

, MAGAZYN, Wiadomości, 07.01.2020 18:30, PG
Kościół usytuowany jest w miejscu gdzie kiedyś stał dom rodzinny patrona Kęt – św. Jana Kantego.
Barokowy kościół patrona Kęt zmienia swoje oblicze

W ostatnich miesiącach przeprowadzono prace konserwatorskie w kościele św. Jana Kantego w Kętach. Odnowiono główny i boczny ołtarz, w tym obrazy ołtarzowe (w ołtarzu głównym - wizję św. Jana Kantego, a w bocznym wizerunek św. Józefa).

W kolejnym etapie konserwacji zostaną poddane figury z głównego ołtarza oraz zakończona zostanie konserwacja drugiego, lewego ołtarza bocznego Niepokalanego Poczęcia NMP.

Monumentalny ołtarz główny w kęckim kościele narodzin św. Jana Kantego powstał ok. 1724 roku, natomiast ołtarze boczne i ambona krótko po 1730 roku. Ich autor Piotr Rojowski był jednym z wielu krakowskich snycerzy naśladujących styl genialnego włoskiego artysty działającego w Krakowie Baltazara Fontany.

Kościół usytuowany jest w miejscu gdzie kiedyś stał dom rodzinny patrona Kęt – św. Jana Kantego.


foto: Diecezja Bielsko - Żywiecka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 08.01.2020 17:42

A dzieci toną na morzu śródziemnym i co kościół na to?

Nostradamus, 07.01.2020 19:47

Piękne mamy te ołtarze. Prawie trzystuletnie.