reklama

Awarie w pracowniach RTG w okolicy [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.12.2020 09:00, PG
Problemy z wykonaniem zdjęć rentgenowskich.
Awarie w pracowniach RTG w okolicy [AKTUALIZACJA]

Zbieg okoliczności sprawił, że pracownie RTG w Kętach i w Andrychowie uległy awarii.

Jak się okazuje w Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kętach doszło do awarii, ale jak przekazuje nam dyrektor Adam Piskorz, udało się sprowadzić uszkodzoną część aż z Holandii i naprawić. W poniedziałek (30.11.) sprzęt powinien być już sprawny.

Z kolei w Andrychowie w przychodni Medican w pracowni RTG również doszło do awarii. Jak przekazuje nam prezes Medican lek. Mirosław Chwastek, aparat RTG jest sprawny i sprawdzany co roku. – Wykonujemy zdjęcia cyfrowe a do tego potrzebny jest skaner, który od dwóch dni zaczął szwankować. Dlatego zastąpiliśmy skaner detektorem, który kosztował nas 130 tys. zł.Teraz wszystko już działa. – przekazuje nam M. Chwastek.

Zdjęcia rentgenowskie można też wykonać w szpitalu w Wadowicach i Oświęcimiu.

foto: archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 01.12.2020 20:11

https://dorzeczy.pl/kraj/163309/lempart-wydawala-poslom-polecenia-do-sieci-wycieklo-nagranie.html

oshin22, 30.11.2020 17:49

...można tez w Szczecinie...