reklama

Autostopy, czyli kolorowe podróżowanie w wakacyjnych skarpetkach

, MAGAZYN, Wiadomości, 22.06.2021 10:52,
Garderoba (w tym akcesoria odzieżowe) zwykle są dopasowane do stylu życia. A nieodłącznym elementem charakterystyki osobistej użytkownika jest uprawiany styl podróżowania. Niektórzy wolą turystykę w hotelu all inclusive lub zwiedzanie najbardziej znanych światowych zabytków - to raczej zwolennicy zachowawczego wzornictwa. Pozostali pakują podstawowe rzeczy do plecaka i wybierają się drogami fantazji: autostopem lub koleją transsyberyjską - w takim przypadku niezbędnymi towarzyszkami będą kolorowe skarpetki nie do pary!
Autostopy, czyli kolorowe podróżowanie w wakacyjnych skarpetkach

Skarpetki nie do pary to nie tylko znak rozpoznawczy zapominalskich i roztargnionych. To także innowacyjny produkt dziewiarski, wprowadzony przez łódzką firmę Many Mornings ponad 6 lat (jako pierwsi w Europie). W takim zestawieniu lewa skarpetka różni się od prawej, ale wspólnie stanowią spójną całość. Dzięki zastosowaniu takiego zabiegu można wyszywać na bieliźnie rozmaite historie, gdzie wątki fabularne plączą się jak wątki nici na szwalniczych szpulach.

Krótkie historie w skarpetkach stopkach

Oczywiście do fantazyjnego podróżowania na wakacje najlepiej nadadzą się skarpetki stopki. Sięgają ledwie za kostkę, dzięki czemu nie przeszkadzają w upały. Jednocześnie chronią stopę i sprawiają, że każdy wagabunda jest przygotowany na wszelkie okoliczności. Droga piesza w takich skarpetkach nie jest takim wyzwaniem jak w samych sandałach lub (nie daj boże!) w klapkach kąpielowych.

A przecież także takie rzeczy widzieli szaleni autostopowicze! W gruncie rzeczy czasem można złamać negatywny stereotyp braku gustu i wyszykować się jak Polak zagranicą - założyć skarpetki do sandałów. To rozwiązanie tylko dla odważnych, którzy lubią brać swój wizerunek w cudzysłów autoironii. Jakkolwiek umiejętność śmiania się z samego siebie jest bardzo cenna, to nie polecamy tego rozwiązania na wielokilometrowe podróże. W takim przypadku trzeba postawić na wygodę i bezpieczeństwo!

Ewolucja wakacyjnej mody męskiej

Jeszcze nie tak dawno temu mężczyzna w trakcie wakacji nie mógł pozwolić sobie na wiele - przynajmniej w kontekście modowym. Uwolnienie z okowów przesadnej przyzwoitości ma w tym przypadku naprawdę restrykcyjne granice. Co prawda, nie trzeba już stosować (jak jeszcze na początku XX w.) jednoczęściowych kostiumów kąpielowych z długim rękawem.

Ale obuwie z zakrytymi palcami, stonowane kolory - to męski standard jeszcze sprzed kilku lat. Elegancki mężczyzna mógł sobie pozwolić co najwyżej na lnianą koszulę lub marynarkę. Całe szczęście są to czasy słusznie minione. Dziś nie ma problemu, by założyć kolorowe skarpetki do krótkich spodenek. Jeżeli chcesz wyrazić sznyt i dystyngowanie możesz postawić na skarpetki w kratkę, które odpowiednio wyważą proporcje między nonszalancją a klasyką. Jakiekolwiek rozwiązanie wybierzesz na lato, możesz być pewny jednego: zawsze warto być sobą! Wolność wyboru ma ten plus, że zawsze pozostaje możliwość powrotu do oldschoolowych wersji. Podróżuj wehikułem retromanii do tych czasów, w których czujesz się jak u siebie!


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy