Aplikacja mobilna do pobrania w Google Play na dróżki kalwaryjskie

, MAGAZYN, Wiadomości, 23.06.2019 13:00, PG
Aplikacja została uruchomiona w niedzielę.
Aplikacja mobilna do pobrania w Google Play na dróżki kalwaryjskie

W Kalwarii Zebrzydowskiej powstała aplikacja na dróżki kalwaryjskie. Jak informują opiekunowie sanktuarium aplikacja powstała z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej. 7 czerwca 1979 roku papież mówił do pielgrzymów:

- A jeśli, do czego pragnę was zachęcić i zapalić, to abyście nie przestawali nawiedzać tego sanktuarium. Więcej jeszcze – chcę wam powiedzieć wszystkim, a zwłaszcza młodym (bo, dziwna rzecz, młodzi szczególnie sobie upodobali to miejsce): nie ustawajcie w modlitwie.

Aplikacja ma być wsparciem w modlitwie pielgrzymów na kalwaryjskich dróżkach. Zawiera ona teksty nabożeństw oraz informacje o sanktuarium, a także mapę dróżek. Jest przeznaczona dla pielgrzymów przybywających indywidualnie, rodzinnie oraz dla grup zorganizowanych. Można ją pobrać w sklepie Google Play.

Kustosz sanktuarium ma nadzieję, że aplikacja będzie służyć pątnikom przybywającym do sanktuarium w przeżyciu pielgrzymki po dróżkach kalwaryjskich.

- Cieszę się, że możliwości, jakie daje dzisiaj technika są wykorzystywane do tak dobrych celów jak pomoc w modlitwie i pomagają w budowaniu duchowego dobra ludzi, do czego powołana została Kalwaria. Zależało nam na tym, by papieskie wezwanie do modlitwy było ciągle żywe i dzięki uprzejmości życzliwych fachowców udało się oddać pielgrzymom tę aplikację – mówi ojciec Konrad.

Aplikacja została uruchomiona w niedzielę (23.06.) podczas głównych uroczystości 40 - lecia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej, którym przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.


źródło: Sanktuarium Pasyjno - Maryjne w Kalwarii

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy