reklama

Ani lekarz, ani pielęgniarka nie usuną kleszcza. Co robić?

, MAGAZYN, Wiadomości, 30.06.2020 17:45, PG
Sezon na kleszcze w pełni.
Ani lekarz, ani pielęgniarka nie usuną kleszcza. Co robić?

Największa aktywność kleszczy przypada na marzec, czerwiec, lipiec oraz wrzesień. Kleszcze, wbrew pozorom, nie żyją na drzewach i nie skaczą na przechodzących żywicieli. Najczęściej przesiadują w pasie zieleni do wysokości półtora metra dlatego nie trudno go złapać.

Co jednak zrobić, gdy już mamy kleszcza?

Skontaktowała się z nami mieszkanka, której wnuczka złapała 3 kleszcze. Niestety w ośrodku zdrowia „Przy Basenie” w Andrychowie nie udzielono jej pomocy.

Rzeczywiście jest tak, że ani pielęgniarki ani lekarze rodzinni nie usuwają kleszczy. Może to zrobić jedynie chirurg, ale zazwyczaj zalecane jest by zrobić to samemu a do lekarza należy się udać dopiero gdy pojawi się rumień.

Czy jest to dobre rozwiązanie?

Mieszkańcy są oburzeni takim traktowaniem sprawy, zwłaszcza rodzice którzy obawiają się o swoje pociechy. Kleszcz powoduje groźne choroby takie jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu i ich zdaniem niezbędna jest wizyta lekarska.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 01.07.2020 15:14

To lekarze są od wyciągania kleszczy? Od kiedy? Tak gadają o tych kleszczach jak i suszy która miała być a są powodzie!!!!!

zsibord, 01.07.2020 10:03

szczerze to lekarzom się w dupach poprzewracało,

Nostradamus, 30.06.2020 20:59

Uważajcie na kleszcze !. W tym roku jest ich od groma.

Starybrat, 30.06.2020 19:06

@barte, masz rację, będzie jeszcze gorzej, bo społeczeństwo się starzeje, a ktoś nam "dmuchnął" forsę z OFE( miała być godziwa emerytura, dziedziczenie składek, etc). Pamiętasz, czy już nie stać cię na leczenie?

oshin22, 30.06.2020 17:50

To przedsiębiorstwo biznesowe nazywane żartobliwie przychodnią powinno się czym prędzej rozwiązać. Za chwilę będą chcieli kasy od samego pomyślenia o lekarzu...a i tak wyślą cie na sor.