Andrychowianka wzbudza zainteresowanie turystów. "Najbardziej seksowna fontanna, jaką widziałem"

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.07.2020 19:00, DK
10 letnia rzeźba, która stanowi główny element fontanny na placu Mickiewicza w Andrychowie nadal cieszy oko.
Andrychowianka wzbudza zainteresowanie turystów.

W facebookowej grupie „Zabytki w Polsce” kilka dni temu pojawił się wpis, chwalący urodę rzeźby na placu Mickiewicza w Andrychowie tzw „Janki Andrychowianki”

„Andrychów. Fontanna Andrychowianka (małopolskie).

Chyba najbardziej seksowna fontanna, jaką widziałem"

- pisze internauta.

Fontanna ma już 10 lat i jak widać nadal „cieszy oko”. Jest również zaniedbana, co niektórzy zauważyli.

Fontanna ze słynną „andrychowianką” to inicjatywa poprzedniego burmistrza Andrychowa Jana Pietrasa, który za około 3 mln zł wybudował aż trzy fontanny (jedną obok Pałacu Bobrowskich a kolejną vis a vis Urzędu Miasta w Andrychowie)

W 2018 roku Andrychowianka została „wykorzystana” (porzućcie brudne myśli) w akcji organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji w proteście przeciwko działaniom rządu i prezydenta PiS, którzy zdaniem KOD nie szanują i łamią Konstytucję.

Andrychowianka wzbudza często zainteresowanie turystów oraz przyjezdnych, którzy nie wiedzą co symbolizuje rzeźba kobiety w samej halce, polewanej w rytm muzyki wodą.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 27.07.2020 16:21

Ruina jest prywatna, urząd już jedną ruinę bobrowskich kupił to kupi i to. Bo niby czemu nie? Mieszkańcy zapłacą za kredyty i utrzymanie jednej i drugiej RUINY. 10lat temu dali za trzy fontanny 3miliony, to teraz ile te fontanny są warte? Pewnie z 50milionów. Brawo burmustrz Pietras!!!!!!!! Inwestycja stu lecia.

dudek, 27.07.2020 07:43

Tak. Piszę o tej metalowej pseudo-rzeźbie w kolorze mini. A swoją drogą Andrychów zasługuje na lepszą wizytówkę niż ta stojąca w pobliżu ruina i kupa złomu obok niej.. Wszak mieszka tu wielu wartościowych, pracowitych ludzi.I nie mam tu na myśli jakichś ,, pseudo elit,, lecz zwykłych fizycznych pracowników złodziejsko sprywatyzowanych fabryk.

dudek, 26.07.2020 21:21

,,Andrychowianka,, jest OK, natomiast to paskudztwo stojące nieopodal na jakimś koszmarnym kółku powinno być usunięte w trybie natychmiastowym.