reklama

Akcja w Andrychowie. Masz niepotrzebne okulary? Przekaż je mieszkańcom Papui - Nowej Gwinei

, MAGAZYN, Wiadomości, 23.02.2020 09:20, PG
Zbiórka okularów dla potrzebujących.
Akcja w Andrychowie. Masz niepotrzebne okulary? Przekaż je mieszkańcom Papui - Nowej Gwinei

Salon optyczny Green Optics z Andrychowa organizuje zbiórkę używanych okularów w ramach pomocy medycznej do Papui – Nowej Gwinei.

- Nasi partnerzy zostali zaproszeni do dystryktu Esa’Ala, w którym sytuacja jest dramatyczna. W większości wiosek nie ma prądu oraz bieżącej wody.- mówi właściciel salonu optycznego.

Zbieramy używane okulary, które będą pomierzone i odpowiednio dobierane na miejscu. Potrzeby są ogromne. Z wyliczeń wynika, że będzie potrzebnych około 10 tysięcy okularów.

Jeśli chciałbyś pomóc a posiadasz jakieś zbędne okulary, bądź ktoś z rodziny takie ma, to można je przynieść bądź wysłać do 31.03.2020 r. na adres: Salon Optyczny Green Optics ul. Krakowska 110, 34-120 AndrychówFundacja „Pomoc z Polski” utworzona przez dr. n. med. Norberta Rhelis i lek. okulistę Dariusza Tuleję, pomoże w organizacji opieki zdrowotnej w tym dystrykcie. Tegoroczne działania będą miały na celu przeprowadzenie ogólnych badań lekarskich noworodków i dzieci, jak również badań okulistycznych całej populacji dystryktu Esa’Ala. Patronat honorowy nad tą niezwykle trudną, ale jednocześnie bardzo potrzebną i ważną dla społeczności Papui Nowej Gwinei misją objął Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Mirosław Wielgoś. A Wyjazd z pomocą medyczną odbywa się na zaproszenie Rządu Papui Nowej Gwinei, reprezentowanego przez Premiera - Sir. Davisa Stevena, LLB, MP, który zobowiązał się do zapewnienia ochrony wolontariuszom przez lokalną policję i wojsko.

Więcej informacji o akcji: http://www.practa.wum.edu.pl/node/13943

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy