reklama

Akcja plakatowa w Andrychowie i okolicach. Na celowniku...

MAGAZYN, Wiadomości, 07.09.2022 19:40, red
Czarno-białymi ulotkami oblepiono nawet ogrodzenie Nadleśnictwa Andrychów!
Akcja plakatowa w Andrychowie i okolicach. Na celowniku...
W ostatnich dniach na terenie Andrychowa i okolic przeprowadzona jest akcja plakatowa piętnująca wycinkę lasów w Beskidzie Małym, zwłaszcza w obrębie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego.

"UWAGA. Wielodysfunkcyjna niezrównoważona gospodarka leśna" – można przeczytać na jednej z ulotek, których setki w ostatnich dniach pojawiło się na słupach i tablicach z gminie Andrychów.

Czarno-białymi ulotkami oblepiono nawet ogrodzenie Nadleśnictwa Andrychów!


Rzeczywiście, turyści wędrujący górskimi szlakami informują, że w tym roku w wielu miejscach drzewa zostały ścięte i praktycznie codziennie słychać piły. Są miejsca, gdzie po wycince pozostały tylko łyse polany!

Nie wiadomo, kto jest autorem ulotek. Na pewno ma ona za zadanie uświadomić mieszkańców, że nadleśnictwo niepotrzebnie wycina cenne przyrodniczo beskidzkie lasy.

- Na siedzibie Nadleśnictwa Lasy Państwowe w Andrychowie pojawiły się plakaty wyrażające sprzeciw eksploatacji lasów beskidzkich przez LP, krytykujące wyrąb lasów wodochronnych przy samej granicy rezerwatu Madohora i w obszarze ochrony siedliskowej Natura 2000 – informuje nas czytelnik i przesyła zdjęcia.

W Nadleśnictwie nic sobie z tej ulotkowej akcji nie robią.

- Lasy Państwowe prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną. Drzewa są wycinane, ale w ich miejsca są zasadzone nowe. Tak było zawsze, jest i będzie. Realizujemy roczne plany, zatwierdzone przez ministerstwo. Nic ponad to nie wycinamy, mimo że zapotrzebowanie na drewno jest teraz rekordowe – komentuje Mateusz Branny, nadleśniczy nadleśnictwa Andrychów


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jaskinek, 07.09.2022 20:41

Jakoś słowa Lasów nie brzmią wiarygodnie... .