reklama

Akcja krwiodawstwa w Kotarbinie [VIDEO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.09.2022 14:08, DK / WB
Kolejna już odsłona szlachetnej akcji
Akcja krwiodawstwa w Kotarbinie [VIDEO]

W środę (21.09) odbyła się kolejna udana akcja krwiodawstwa w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, czyli popularnym andrychowskim "Kotarbinie". Tym razem zarejestrowało się 69 osób. 47 osób przeszło przez wyjątkowo rygorystyczną w tym roku analizę - oddano w sumie 21 litrów krwi.

Akcja Krewniak Kotarbina organizowana jest kilka razy w roku, od ponad czterdziestu lat. Niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem i dzięki niej młodzież jak i goście szkoły, mogą pomagać potrzebującym. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, a jest niezwykle istotną częścią ludzkiego organizmu. Odpowiada za odżywianie komórek, dotlenienie, wydzielenie z tkanek produktów przemiany materii.

Takie akcje jak w "Kotarbienie" są niezbędne do funkcjonowania szpitali, szpitalnych oddziałów ratunkowych a nawet aptek - krew, a w zasadzie jej osocze, jest często wykorzystywane przy produkcji leków.

Zobaczcie nagranie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wertige, 21.09.2022 15:05

MG i KK

wertige, 21.09.2022 14:38

Brawo dla organizatorów MG i KC.