Absolwent andrychowskiego liceum Tomasz Sordyl w ekstremalnym telewizyjnym show

, MAGAZYN, Wiadomości, 04.09.2019 20:15, PG
Na ekrany telewizorów weszła pierwsza w Polsce edycja programu „Ninja Warrior”.
Absolwent andrychowskiego liceum Tomasz Sordyl w ekstremalnym telewizyjnym show

„Ninja Warrior” to show, w którym uczestnicy sprawdzają swoją sprawność, wytrzymałość oraz hart ducha na niezwykle trudnym torze przeszkód.

Program dla osób o mocnych nerwach jest emitowany co wtorek, o godz. 20:10 w telewizji Polsat. Pierwszy odcinek miał swoją premierę 3 września. W programie bierze udział andrychowianin Tomasz Sordyl, absolwent LO im. Marii Curie - Skłodowskiej.

Uczestnicy tego ekstremalnego programu to prawdziwi pasjonaci sportu. Nie inaczej jest z Tomkiem, który ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie a także jest wychowankiem klubu Speed Rock Wadowice założonego przez Łukasza Świrka w 2011 roku.

Tomek od 2013 jest członkiem Polskiej Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. Sportowy cel Tomka to igrzyska Olimpijskie w 2020 roku w Tokio. Tomka można obserwować na jego facebooku: link

O programie...

W ciągu siedmiu tygodni widzowie „Ninja Warrior Polska” zobaczą zmagania dwustu zawodników, którzy pokonali tysiące kandydatów w wieloetapowych kwalifikacjach. Przed nimi wyjątkowa szansa przejścia legendarnego toru.

„Ninja Warrior” to światowy fenomen, który narodził się 22 lata temu w Japonii. Uczestnicy programu muszą przejść wyjątkowy tor przeszkód. Aby go pokonać nie wystarczy siła mięśni. To także sprawdzian wytrzymałości, odwagi, hartu ducha. Ten niewyobrażalny tor ma 150 metrów. Całość tworzą różnego rodzaju kratownice, konstrukcje metalowe, łańcuchy. Waży ok. 500 ton. Został wybudowany na niemal 5 tysiącach metrów kwadratowych w hali Areny Gliwice. Tę imponującą konstrukcję dostarczono 14 ciężarówkami. Kolejnym elementem toru jest są baseny z 430 tonami wody. Aby zdobyć tytuł polskiego Ninja Warrior i nagrodę w wysokości 150 tysięcy złotych, każdy z uczestników musi pokonać 32 przeszkody w określonym czasie. Całość podzielona jest na kilka etapów, czyli torów o zróżnicowanym stopniu trudności testujące zwinność, szybkość i wytrzymałość, ale także pomysłowość.

Jak poszło Tomkowi? No, niestety nie udało się. Startował jako drugi i swój udział zakończył spektakularnym upadkiem do basenu.

Pierwszy odcinek programu w całości można oglądać na platformie Ipla.

foto: facebook.com/SordylTomasz/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy