reklama

700 żołnierzy będzie liczył batalion lekkiej piechoty w Oświęcimiu

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 12.05.2021 09:10,
Batalion lekkiej piechoty w Oświęcimiu jest drugim w strukturach małopolskiej brygady i po pełnym skompletowaniu będzie liczył około 700 żołnierzy.
700 żołnierzy będzie liczył batalion lekkiej piechoty w Oświęcimiu

Rozpoczął się proces formowania 112 batalionu lekkiej piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT). Jak informuje oficer prasowy tej brygady mjr Bartosz Kubal szeregi zasilają już pierwsi żołnierze. Batalion stacjonował będzie w kompleksie koszarowym na Osiedlu Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

- Obszar odpowiedzialności batalionu to zachodnio-południowe powiaty województwa małopolskiego. Batalion lekkiej piechoty w Oświęcimiu jest drugim w strukturach małopolskiej brygady i po pełnym ukompletowaniu będzie liczył około 700 żołnierzy - informuje rzecznik.

Kto może ubiegać się o służbę w 11 MBOT?

O służbę w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe.

Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie lub zgłosić swój akces poprzez dedykowaną stronę internetową www.zostanzolnierzem.pl

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 12.05.2021 16:56

https://www.youtube.com/watch?v=EaQOmnTA3ZA