reklama

40 lat krwiodawstwa w andrychowskiej szkole [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 17.12.2021 16:25, DK
W piątek (17.12) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, oficjalnie obchodzony był jubileusz 40-lecia Honorowego Krwiodawstwa w tej szkole.
40 lat krwiodawstwa w andrychowskiej szkole [FOTO]

O godzinie 10:00 odbyło się okolicznościowe spotkanie wszystkich “Krewniaków Kotarbina”, którzy przed laty brali udział w akcjach, jak i tych, którzy wspierają je w dalszym ciągu.

Kilku z nich opowiadało swoje wspomnienia związane ze szkołą, akcjami krwiodawstwa, czy z legendarnym Romkiem - uczniem Kotarbina, który zachorował na białaczkę i to od niego rozpoczęła się wspaniała, 40-letnia historia krwiodawstwa w szkole.

Na sali spotkali się jak co roku, byli uczniowie klasy do której uczęszczał Romek. A wśród nich proboszcz z parafii Witkowice ks. Stanisław Lipowski, który opowiadał wzruszające anegdoty o klasowym koledze.


Przerwy między wspomnieniami osób związanych z akcjami krwiodawstwa umilała gościom Ada Rudy, która zachwyciła swoim głosem publikę. Z okazji okrągłego jubileuszu, nie mogło zabraknąć okazałego tortu, na którym znalazły się strzykawki i igły z lukru oczywiście oraz spora ilość malinowej krwii.

Zobaczcie nasz materiał

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy