reklama

16 lat temu cały świat zatrzymał się w zadumie

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.04.2021 21:37, PG
W Wielki Piątek mija 16.rocznica śmierci papieża Polaka, który urodził się w Wadowicach.
16 lat temu cały świat zatrzymał się w zadumie

W tym roku to w Wielki Piątek (2.04.) obchodzimy 16. rocznicą śmierci papieża Polaka św. Jana Pawła II.

Papież zmarł dokładnie o godzinie 21:37, 2 kwietnia 2005 roku, w Rzymie, w wieku 84 la.t - Nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca - ogłosił wtedy zgromadzonym na placu św. Piotra wiernym arcybiskup Leonardo Sandri. Papież w ostatnich latach życia zmagał się z postępującą chorobą Parkinsona.

Na całym świecie wierni zbierali się w kościołach i na placach, by modlić się za papieża. W Wadowicach na wiadomość o śmierci Ojca Świętego tłumy mieszkańców zgromadziły się na rynku a także w bazylice. W ciszy i skupieniu zapalano znicze, modlono się.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Papieżem został wybrany 16 października 1978 roku. Był pierwszym biskupem Rzymu będącym Polakiem oraz pierwszym od 455 lat papieżem nie będącym narodowości włoskiej. Zapisał się w historii kościoła, świata i Polski, do której jako Papież pielgrzymował 9 razy. Jeszcze jako biskup Krakowa przyjął hasło swojej posługi Totus Tuus, czyli Cały Twój. Jego pontyfikat trwał 27 lat. Został beatyfikowany i kanonizowany przez papieża Franciszka.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy