reklama

15-letnia Julia walczy z białaczką i potrzebuje pomocy [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.02.2019 14:35,
Mieszkanka gminy Andrychów potrzebuje pomocy.
15-letnia Julia walczy z białaczką i potrzebuje pomocy [AKTUALIZACJA]
31 sierpnia Julia, mieszkanka gminy Andrychów, udała się z mamą na podstawowe badania krwi czyli morfologię, zaniepokojone ostatnim złym samopoczuciem, ogólnym osłabieniem, siniakami i zmianami skórnymi jakimi były czerwone wybroczyny. Pani pobierająca krew zaskoczona bladością Julki i czerwonymi kropkami , postanowiła od razu sprawdzić wynik. Okazał się on wielkim szokiem dla mamy i samej Julii. Wszystkie wartości były zaburzone i trzeba było jak najszybciej udać się do szpitala. Najpierw był to szpital w Wadowicach, skąd wysłali nas karetką na sygnale do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Tam już bardzo osłabioną Julkę przyjęli i pobrali szpik, który potwierdził diagnozę białaczki.

Pierwszymi krokami w leczeniu były kroplówki, sterydy i przetaczanie krwi. Lekarze , stwierdzili dokładne rozpoznanie choroby. Jest to ostra białaczka limfoblastyczna typu T. Skutki leczenia to utrata włosów, osłabienie po przyjmowaniu chemioterapii, mdłości i pogorszenie nastroju.

Pełna dotąd energii Julka musiała się pogodzić z długim pobytem w szpitalu i odizolowania od wszystkich znajomych. Nie jest to pierwsze ciężkie doświadczenie w życiu Julii i jej mamy, która sama musi zajmować się córką i starszym synem i utrzymywać dom po śmierci męża i ojca dzieci 4 lata temu. Większość czasu przebywa wraz z Julią w szpitalu, co nie pozwala jej na wykonywanie żadnej pracy, a koszty które dochodzą w trakcie leczenia nie są małe. W grę wchodzą dojazdy do szpitala, leki , środki pielęgnacyjne itp. Jednak Julia kolejny raz nie poddaje się i zamierza walczyć z chorobą, ponieważ jest bardzo ambitna i ma wielkie plany na przyszłość.

Bardzo prosimy wszystkich , którzy mogą i chcę o wsparcie finansowe dla Julii, by pomóc jej podczas leczenia i w walce , żeby było jej łatwiej i wyzdrowiała jak najszybciej!

W środę ruszyła zbiórka za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Szczegóły po kliknięciu w widget:
Dodatkowo, pomóc Julii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2043 pomoc dla Julii Wawrzyniak”

Aby przekazać 1% podatku dla Julii:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2043 pomoc dla Julii Wawrzyniak”


Wpłat można także dokonywać poprzez system płatności Dotpay na stronie: www.kawalek-nieba.pl/julia-wawrzyniak/
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

matek81, 03.02.2019 20:35

ja pomogłem, niech każdy kto czyta ten artykuł to zrobi w miarę swoich możliwości.