reklama
reklama

125-lecie szkoły w Rzykach [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 15.06.2024 13:20, GM
Jubileuszowe obchody zgromadziły wielu gości.
125-lecie szkoły w Rzykach [FOTO]
Szkoła w Rzykach (gmina Andrychów) świętuje jubileusz 125-lecia działalności. W tej okazji w sobotę (15.06) w placówce zorganizowano jubileuszowe obchody, a po południu w centrum Rzyk zaplanowano wielki jubileuszowy rodzinny piknik.

W ramach części oficjalnej zorganizowanej w szkolnej sali gimnastycznej była okazja do wspomnień. Część artystyczną przygotowali uczniowie. Przybyło wielu zaproszonych gości, w tym oczywiście mieszkańcy, a także byli i obecni pracownicy szkoły.


Szkoła w Rzykach wychowała wiele pokoleń mieszkańców tej miejscowości. Jej patronem jest Marian Kowalski, wieloletni dyrektor szkoły, który w 1983 roku doprowadził do rozbudowy placówki o nowy budynek, gdyż w dotychczasowym było już ciasno.

Szkoła cały czas jest modernizowana. W 2021 roku wykonano nową elewację budynku. Niedawno rozpoczęta została przebudowa przedszkola. Obecnie dyrektorem placówki jest Renata Gondko. Podczas jubileuszowych obchodów od władz gminy Andrychów – burmistrz Beaty Smolec i przewodniczącego Rady Miejskiej Macieja Kobielusa – pani dyrektor odebrała symboliczny czek na 5000 zł do wykorzystania na potrzeby szkoły.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

politolog, 17.06.2024 08:30

O wyglądzie osób prywatnych się nie rozmawia, ale wizerunek osób publicznych podlega ocenie. Obserwuję to od dłuższego czasu i powstrzymuję się z wypowiedzią, myśląc, że nikt tego nie widzi,ale skoro w społeczeństwie są jednak osoby, które to dostrzegają, to warto wskazać drogę Pani, która ma z tym problem. Wiadomo kobiecie po 60 nie jest łatwo, ale klasyka, standard jest właściwy w każdym wieku, co pokazują nawet starsze Panie na tych zdjęciach. Klasyka, dobra jakość tkanin (szyfon i wygniecione materiały to nie ten poziom) proste klasyczne kroje, stonowane kolory, to nie jest trudne. Swoją drogą przecież nie jest to jakaś tajemna wiedza, wszystko można znaleźć w internecie, odrobinę wysiłku.

bot, 15.06.2024 17:36

https://niezalezna.pl/polska/koszmar-podlaskiej-wsi-ludzie-boja-sie-wyjsc-z-domu-bo-przystanek-okupuja-nielegalni-migranci/520222

andy_noname, 15.06.2024 16:44

…Piękna uroczystość. Wszyscy elegancko, na galowo zgodnie z Dress Code: garnitur, biała koszula, ciemna spódnica czy stonowana, skromna sukienka a pani burmistrzyni jakby właśnie z wesela czmychnęła, tak po rosołku przed schabowym…. Chyba wypada dostosować strój do okazji piastując stosunkowo ważne stanowisko w mieście. Ładna suknia ale na wieczór taneczny lub wesele a nie na obchody rocznicowe szkoły !!!