reklama

Zwiedzanie zamku w Bulowicach. Ilość miejsc ograniczona [AKTUALIZACJA]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.09.2021 11:30, INFORMACJA PRASOWA
Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Akcję organizuje kęckie muzeum.
Zwiedzanie zamku w Bulowicach. Ilość miejsc ograniczona [AKTUALIZACJA]
Po raz kolejny będzie można odwiedzić pałac Larischów w Bulowicach – jeden z najciekawszych zabytków regionu.

- To odpowiedź na liczne zapytania mieszkańców. W porozumieniu z właścicielem zespołu parkowo-pałacowego Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach oferuje zwiedzanie z przewodnikiem w sobotę 25 września o godz. 16.30. Wejściówki w cenie 5 złotych można nabyć w kasie Muzeum (w godzinach funkcjonowania placówki) albo tuż przed wejściem na teren parku. Ale i tak trzeba wcześniej się zapisać – ilość miejsc ograniczona!

- informuje kęckie muzeum


Pałac w Bulowicach, przykład angielskiego neogotyku, został wybudowany w drugiej połowie XIX wieku. Ale Larischowie już wcześniej byli związani z Bulowicami. Jeszcze pod koniec poprzedniego stulecia kupili dobra osieckie od Franciszka Ksawerego Branickiego. Sprzedawali i skupowali kolejne ziemie. Na przestrzeni niemal 150 lat w ich rękach znajdowały się m.in. majątki w Kętach, Bujakowie, Nowej Wsi, Bielanach, Hecznarowicach i Bulowicach... Współpracowali z lokalną społecznością, zajmowali ważne stanowiska. Wszystko zmieniła II wojna światowa. Po wojnie wrócili do domu tylko na chwilę. Pałac – nazywany zamkiem – przeszedł na własność Skarbu Państwa, w przestrzeni dworu urządzono szpital: najpierw przeciwgruźliczny, potem leczenia odwykowego. Potomkowie odzyskali siedzibę swych przodków dopiero kilka lat temu.

Zwiedzanie, które proponuje Muzeum w Kętach, to dobra okazja do tego, by zobaczyć na co dzień niedostępny obiekt. Przewodnik opowie ciekawostki z życia rodziny i odpowie na pytania zwiedzających. Bilet na to wydarzenie kosztuje 5 złotych. Z uwagi na duże zainteresowanie i ograniczenia wynikające z pandemii Muzeum prowadzi zapisy.

Zwiedzanie Pałacu Larischów w Bulowicach
Sobota, 25.09.2021, godz. 16.30

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie Muzeum (Kęty, Rynek 16) w godzinach pracy placówki lub przed wydarzeniem. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 33 845 31 07 (w godz. 8.00-14.30).

AKTUALIZACJA
Niestety, jak informuje nas dyrekcja muzeum, brak już wolnych miejsc na zwiedzanie. Wszystkie bilety zostały sprzedane w ekspresowym wręcz tempie.

- Spotykamy się pod bramą zespołu parkowo-pałacowego w Bulowicach od strony ul. Zamkowej (mieszkańców okolicy prosimy o przybycie pieszo. Ci, którzy wybierają się samochodem, będą mogli skorzystać z parkingu na terenie parku w Bulowicach).
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.
* W przypadku pogorszenia się sytuacji pandemicznej wydarzenie odbędzie się w innym terminie.
** Na terenie pałacu obowiązuje nakaz zasłania ust i nosa.

- informują organizatorzy
źródło: Muzeum Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy