reklama

Związek Strzelecki przeprowadza kolejny nabór w Andrychowie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 26.10.2018 10:35,
Związek Strzelecki przeprowadza kolejny nabór w Andrychowie

Na terenie Andrychowa Związek Strzelecki działa od 8 października 2016 r.


- Jesteśmy Jednostką Terenową Stowarzyszenia Posiadającą Osobowość Prawną o nazwie Związek Strzelecki Oddział Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym o numerze KRS 0000734337. Na terenie Andrychowa działamy od 8 października 2016 r. Natomiast jako Związek Strzelecki już od 1910 r. Nasza Organizacja została założona przez Józefa Piłsudskiego we Lwowie. Z szeregów Związku Strzeleckiego wywodziło się wielu przyszłych generałów oraz znaczących osób w życiu publicznym II Rzeczypospolitej. W 1939 roku Związek Strzelecki był największą organizacją skupiająca młodzież, liczył ponad pięćset tysięcy członków. Okres po 1945 roku nie sprzyjał odrodzeniu się takim organizacjom jak Związek Strzelecki. Władze PRL-u nie zezwoliły na odtworzenie organizacji, która mogłaby stać się konkurencją dla partyjnych przybudówek w postaci stowarzyszeń młodzieżowych. Związek Strzelecki narodził się ponownie w 1994 roku. Związek Strzelecki przygotowując Polaków do służby obywatelskiej, kieruje się w swojej działalności dobrem Państwa Polskiego, a jako organizacja z ducha i czynu apolityczna, służy tylko dobru Rzeczypospolitej Polskiej - czytamy w informacji nadesłanej przez Związek Strzelecki.

ZS skupia dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Szkoli w następującym zakresie:

 • musztra,

 • bronioznawstwo,

 • terenoznawstwo,

 • pierwsza pomoc,

 • walka wręcz,

 • taktyka wojskowa (zielona, czarna, czerwona),

 • łączność,

 • survival,

 • i w wielu, wielu innych. Przyjdź, a zobaczysz!

Integralnymi częściami systemu szkolenia są także zajęcia kształtujące sprawność fizyczną oraz wychowanie patriotyczne. Wszystkie te elementy rozwijają umiejętności w zakresie dyscypliny i działania w zespole.

Ile to kosztuje?

Członkowie zwyczajni (czynni) Związku Strzeleckiego płacą składki miesięczne w kwocie:

2 zł - uczeń, student, osoba niepracująca,

5 zł - osoba pracująca.

- Zapraszamy w nasze szeregi wszystkich od 10 roku życia! Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! - zachęcają członkowie związku.

Zbiórka naborowa odbędzie się już w tę sobotę (27 października 2018 r.).

- Początek o godzinie 9:00 przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów w Andrychowie (wejście od strony parkingu). Zakończenie zbiórki planujemy na godzinę 13:00. Prosimy dostosować ubiór do pogody. Zbiórka odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. W razie złej pogody cała zbiórka odbędzie się w ww. szkole - informują członkowie związku.

W Oddziale działają trzy pododdziały:

 • Orlęta – wiek 10-15 lat

 • Strzelcy – wiek 16-17 lat

 • Strzelcy – wiek 18+ (nowy pododdział do celów realizacji zadań z Ministerstwa Obrony Narodowej dokładniej z Biura do Spraw Proobronnych – Programu „Paszport 2018”)

Kontakt pod numerem telefonu: 881-391-066 St. Sierż. ZS inż. Mateusz WałękaINFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy