reklama

Zobaczcie, co gospodynie przygotowały na Wielkanoc [VIDEO]

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 31.03.2021 16:10,
Zobaczcie, co gospodynie przygotowały na Wielkanoc [VIDEO]

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich od przełomu wieku na tydzień przed Wielkanocą zapraszało na Konkurs Potraw Regionalnych Stół Wielkanocny. Pomysł zorganizowania tej niecodziennej imprezy narodził się w roku 2000, kiedy jeszcze nikomu nie śniło się, że tradycje powrócą do łask. Jego pomysłodawcami byli Czesława Wojewodzic oraz śp. Zbigniew Mieszczak.

Z niewielkiej, lokalnej imprezy powstała ponadregionalna impreza, która gromadziła co roku kilkaset osób! Radowało się serce, radowała się dusza, podczas oglądania fotoreportaży z minionych imprez. Tego roku, z powodu warunków epidemiologicznych SGW w Andrychowie nie mogło zorganizować, podobnie jak rok temu Konkursu Potraw Regionalnych. Postanowiono, że zrealizowana zostanie wersja on-line – prezentująca tradycje wielkanocne i kulinarne naszego regionu.

Słowo wstępne wygłosiła Czesława Wojewodzic – Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Część kulinarną prowadzi Jadwiga Sopicka – mistrzyni regionalnych potraw kulinarnych!

Zapraszamy do obejrzenia!


Zobaczcie również: Wyniki Konkursu Potraw "Stół Wielkanocny 2021"Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy